A tanulási támogató tanár munkaköri leírása

Minden gyermeknek joga van jó oktatásra. A tanulási támogató tanár vagy a tanár segédje biztosítja, hogy minden tanuló képes legyen maximális potenciálját elérni, függetlenül a speciális igényektől vagy a tanulási nehézségektől. A hasonló tanulási igényű tanulók kis csoportokban is taníthatók, vagy a segítséget egy-egy-egy helyzetben lehet megadni.

Alternatív munkakörök

A tanulási támogató tanárokat más munkakörök is meghívhatják, mint például az osztálytermi asszisztens, a tanári asszisztens, a speciális szükségletű asszisztens vagy a tanár segédje. A felelősség egyaránt széles, kezdve a lecke-előkészítéstől az ebédidős felügyeletig. Néhány tanári asszisztens nevezheti magát paraprofessionálisnak vagy paraeducátornak. Ez mind az Egyesült Államokban, mind az Egyesült Államokban növekvő foglalkozás, és mindkét országban nagyon hasonló szerepet és felelősséget vállal.

$config[code] not found

Képzés és képesítések

A főiskolai végzettség vagy a gyermekfejlesztési képesítések növelik a munkahelyi kilátásokat, bár a követelmények államonként és iskolai körzetenként eltérőek. Néhány iskola csak középiskolai oklevelet kérhet, és munkahelyi képzést is végezhet. Bármilyen akadémiai végzettségre van szükség, a legtöbb iskola munkahelyi képzést kínál, mivel az iskolarendszer alapos megértéséhez szükséges.

Fizetés

A tanulási támogató tanár 2010-ben várhatóan 15 000 és 34 000 dollár között keres, a képesítések, a tapasztalatok és az egyéni iskola vagy főiskola szerint, a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint. A legtöbb pénzt $ 17,000-ról $ 28,000-ra keres.

Munka kilátások

A tanulási támogatási asszisztensek iránti kereslet országonként változik, a munkahelyi kilátások a legjobbak azok számára, akik kétéves középiskolai végzettséggel, relatív tapasztalattal és nyelvi készségekkel rendelkeznek a BLS szerint. A legtöbb tanári asszisztens részmunkaidős, viszonylag alacsony fizetésű munkavállaló. A tanári asszisztensek iránti kereslet a BLS szerint valószínűleg 10 százalékkal növekedne 2018-ra.

További előnyök a tanári segédletekhez

A teljes munkaidőben dolgozó tanárok általában egészségügyi ellátást kapnak, bár a részmunkaidős munkavállalókat általában nem fedezik. Sokan az Amerikai Tanárok Szövetségéhez vagy a Nemzeti Oktatási Szövetséghez tartoznak.

A tanulási szükségletek típusai

A tanulók, akik tanulási támogató tanárként dolgoznak, fizikai fogyatékossággal, viselkedési és érzelmi problémákkal, vagy olvasási vagy írási nehézségekkel járhatnak, amelyeket az ilyen problémák okozhatnak, mint a diszlexia. Hosszú távú segítségre lehet szükségük a bizalom megszerzéséhez és a függetlenség fejlesztéséhez, vagy egyszerűen csak betegség következtében lemaradtak a tanfolyamokból, és segítségre van szükségük a felzárkózáshoz.

A tanulási támogató tanárok személyes tulajdonságai

A tanulási támogató tanárok türelmet, empátiát, lelkesedést és rugalmasságot igényelnek. Szükséges az érett hozzáállás, a jó szervezeti készségek és a magas nyomású helyzetek nyugodt megtartására való képesség, valamint az új megközelítések keresése és az eredeti tanítási módszerek kipróbálása. A jó kommunikációs készségek elengedhetetlenek, és képesnek kell lenniük arra, hogy szilárdak legyenek és fenntartsák a fegyelmet, ahogyan a tanulók elfogadják és tisztelik.

2016 A tanári asszisztensek fizetési adatai

A tanári asszisztensek az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2016-ban átlagosan 25.410 dolláros fizetést kaptak. Alacsony szinten a tanári asszisztensek 20,520 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százalékkal többet szerzett az összegnél. A 75. százalékos fizetés 31,990 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 1 308 100 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban tanári asszisztensként.