Állásleírás: Megfelelőségi társ

A megfelelőségi munkatársa egy magas rangú szakember vezetése alatt dolgozik, hogy felülvizsgálja a vállalat belső ellenőrzéseit és politikáit és eljárásait, és biztosítsa, hogy az ilyen ellenőrzések megfeleljenek a szabályoknak. A munkatársak ellátása során a társult partnerek is részt vehetnek a belső ellenőrökkel, könyvelőkkel és adókövetőkkel.

feladatai

A megfelelőségi munkatárs segít abban, hogy a cég a feladataik ellátása során gondoskodjon arról, hogy a munkavállalók betartsák a szabályozási iránymutatásokat, a felső vezetés irányelveit és az emberi erőforrás-politikát. A munkatársak azt is biztosítják, hogy a személyzet megfeleljen az iparági gyakorlatnak és a szakmai szabványoknak azokban a tevékenységekben, amelyekben részt vesznek. Például egy olaj- és gázipari vállalat megfelelőségi munkatársa gondoskodhat arról, hogy a cég munkavállalói biztonsági eljárásai megfeleljenek a tengeri fúrási tevékenységekre vonatkozó Munkahelyi Biztonsági és Egészségügyi Hivatal (OSHA) követelményeinek. A megfelelőségi támogatás biztosítja továbbá, hogy a vállalati ügyletek jogi elemei megfeleljenek a szabályozási irányelveknek. Ezek az elemek lehetnek engedélyek, értékpapír-portfóliók és marketinganyagok.

$config[code] not found

Oktatás és képzés

A megfelelőségi munkatárs általában négyéves főiskolai diplomával rendelkezik számviteli, jogi, adózási vagy pénzügyi szakon. A munkatársai szintén rendelkezhetnek szabadidős háttérrel és gyakorlati képzésben részesülhetnek feladatai elvégzése előtt. A szakterületen nem ritka a megfelelőségi társ, aki előrehaladott diplomával rendelkezik, mint a mesterfokozat vagy a doktori fokozat. Néhány jelentős felelősséggel rendelkező munkatársnak belső ellenőrzési, jogi vagy igazságügyi számviteli háttere van, és hiteles csalásvizsgálati (CFE) vagy hitelesített belső ellenőr (CIA) elnevezéssel rendelkezhet.

Fizetés

A megfelelőségi társult fizetés szintje függhet a szolgálati időtől, a vállalat méretétől és a szolgálati időtől. A társult egyetemi szint, a szakmai hitelesítések és a gyakorlati tapasztalatok szintén befolyásolhatják a teljes éves kompenzációt. Valóban, az Egyesült Államokban található megfelelőségi társult munkavállalók átlagos éves fizetése 2010 júniusa óta 52 000 dollár volt, kivéve a készpénzbónuszokat.

Karrierfejlesztés

A megfeleléshez társult karriernövekedési lehetőségek jellemzően a személyzeti igényektől, a vállalat méretétől és a munkavállalói szakmai hitelesítő adatoktól vagy az akadémiai képzésektől függenek. Egy egyetemi megfelelőségi munkatársa növelheti esélyeit a promócióra azzal, hogy beiratkozik egy jogi vagy pénzügyi diplomás programba, és mester vagy doktori fokozatot kap. Alternatív megoldásként, egy társult vállalkozás gyorsabban reklámozható, ha szakmai engedélyt kíván kérni, mint például egy hitelesített könyvelő (CPA) vagy hitelesített pénzügyi vezető (CFM) megnevezése. A hatáskörrel rendelkező megfelelőségvállalás 2-5 év múlva vezető szerepet tölt be.

Munkakörülmények

A megfelelőségi munkatárs jellemzően 8 órától 17 óráig működik. hétköznapokon, de későn maradhat az irodában, az üzleti igényektől függően. Ezek az igények a havi számviteli záró eljárásokra vagy negyedéves szabályozási beadványokra vonatkozhatnak a belső bevételi szolgálattal (IRS) vagy az értékpapír- és tőzsdei bizottsággal. Ha az üzleti igények megkövetelik, egy társult személy is rendszeresen utazhat, hogy találkozzon kollégáival más helyszíneken.