Hálózati esemény megtervezése

A hálózati események nyugodt környezetet biztosítanak a szakembereknek az információk cseréjére és a legújabb munkájuk bemutatására. Mint a fogadó, a cél az, hogy megkönnyítse a résztvevők számára a köröket. Minden részlet fontos - a helyszínről, amelyet az esemény formátumára és marketingjére választ. A részletekre való gondos figyelem kulcsfontosságú ahhoz, hogy olyan eseményt futtassunk, amely mindaddig részt vesz a résztvevőkben, amíg el nem hagyják, hogy távozzanak.

$config[code] not found

Válasszon időpontokat és helyszíneket

Kezdje el a tervezést nyolc héttel az esemény előtt, és hozzon létre egy rövid listát a dátumokról és a helyekről. Ellenőrizze a naptárakat, hogy elkerülje a konfliktusokat a kapcsolódó eseményekkel, például találkozókkal vagy konferenciákkal, amelyek máshol is felhívhatják a potenciális közönséget. Értékelje a logisztikai kérdések helyszíneit, például a parkolóhoz való könnyű hozzáférést, a kapacitást és a biztonságot, hogy minimalizálja vagy megszüntesse azokat a problémákat, amelyek megnehezítik az emberek részvételét.

Felelős feladatok

Hozzon létre egy bizottságot a munkaterhelés megosztására, különösen a nagyobb események esetében. Keresse fel az önkénteseket az elnök, alelnök, titkár és programvezető kulcspozícióira. Miután kitöltötte ezeket a résidőket, ütemezzen egy találkozót az elvárások megvitatására. Kifejteni olyan kérdéseket, mint a vendégelőadók bérbeadása, és jelölje ki a bizottság tagjait, hogy kezelje a konkrét feladatokat, például a költségvetést és a nyilvánosságot.

Határozza meg a formátumot

Válasszon olyan tevékenységeket, amelyek arra ösztönzik a vendégeket, hogy szabadon keveredjenek és megoszthassák magukat vagy szakmai tevékenységüket. Kérdezd meg például, hogy a résztvevők beszéljenek három emberrel, akivel korábban nem találkozott, vagy akik hasonló területen dolgoznak, az „Entrepreneur” magazin szerint. Alternatívaként meghívhatja a résztvevőket, hogy információkat nyújtsanak be termékeikről és szolgáltatásaikról, majd helyezzenek el egy táblázatot az elemek megjelenítéséhez. Ezenkívül jelölje meg az önkénteseket, akik megérkezhetnek az emberekhez, amikor megérkeznek, és segítenek kitölteni a névcímkéket.

Tekintse át a webhelyet

Utazzon a helyszínre a rendezvény előtt. Ismerje meg a vezetőt, hogy megbizonyosodjon róla, hogy elkötelezheti a helyet a csoportnak. Ha bérelte a webhelyet, megvitassa a jelenlétet esetleg befolyásoló feltételeket, például azt, hogy a helyszínen jeleket küldhet-e, hogy a résztvevőket a megfelelő helyre irányítsa. Kérdezd meg azt is, hogy a menedzser megkönnyítené azokat a problémákat, amelyek az egyszerű keverés ellen hatnak, mint például az asztalok és székek nagy száma.

Állítsa be a marketing stratégiát

Készítsen egy listát azokról az emberekről, akik e-maileket, brosúrákat vagy képeslapokat küldhetnek az eseményről. Ha egy adott csoportot céloz meg, ellenőrizze a vezetési távolságon belüli tagok adatbázisát. Fókuszáljon a legvalószínűbb résztvevők elérésére, először egy hónappal e-mailben. Ezután küldjön egy e-mail emlékeztetőt az esemény előtt. Kiegészítő képeslapokat és nyomtatott anyagokat tároljon a saját kapcsolataink között, akik segíthetnek a szó elterjesztésében.