Különbségek a Med Tech & Med Aide-ban Észak-Karolinában

Az észak-karolinai egészségügyi közösség egyfajta, mivel egy bizonyos szürke területen van, amikor a med aides és med tech. Az oktatási követelmények hasonlóak, és a munkakörnyezetek közel azonosak lehetnek, de a munkaköri leírásban rövid részletek találhatók, amelyek elkülönítik ezeket a két pályát.

Munkakörnyezet

Zavaró lehet, ha különbséget teszünk a med techs és a med aides között. Az Education-Portal.com a technikákat olyan munkavállalóként határozza meg, akik a testfolyadékokat és más példányokat kezelik és elemzik, miközben a mediides klinikai és adminisztratív feladatokat lát el. A med tech-ek várhatóan pontos eredményeket nyújtanak a betegek diagnosztizálásához, de a mediides csak adminisztratív feladatokat, például papírmunka benyújtását és a betegrekordok dokumentálását teszi lehetővé.

$config[code] not found

Oktatási követelmények

Az oktatási portál szerint a med tech-ek oktatási követelményei változatosabbak, mint a mediidesek. A med-tech egy társ- vagy főiskolai képzésen, az iskolai és terepi tapasztalat kombinációján, vagy ritkán a helyszíni tapasztalatokon keresztül érheti el a képzését. Mivel a med aides mind klinikai, mind adminisztratív feladatokat lát el, képzésük az anatómia, a farmakológia vagy a diagnosztikai eljárások társult vagy akár igazolványképzéséből származik. A tanúsításra van szükség a med tech-ek számára, míg a med aides-t arra ösztönzik, hogy tanúsítványt szerezzenek, hogy a munkáltatók tudják, hogy készségeik megfelelnek az ipari szabványoknak.

A gyógyszerek elosztása

Karen Woodrum, az észak-karolinai székhelyű regisztrált nővér szerint az a kérdés, hogy miért van egy osztás a mediide és med tech között az észak-karolinában, gyakori. Woodrum, a medaidetrainingprogram.com-on írt, egy orvosi blog, azt állítja, hogy Észak-Karolina az egyetlen olyan állam az országban, amely kétféle mediidussal rendelkezik, és csak az oktatás és a szakképzett ápolási létesítményben történő gyógyszerek terjesztésének képessége. Woodrum azt állítja, hogy a csak az állam által jóváhagyott kompetenciateszteken áteső orvosok csak a segített lakóhelyiségekben és csoportos otthonokban terjeszthetnek gyógyszert, de nem képzett ápolási létesítményekben. Ezek az alkalmazottak med-tech néven ismertek. Ugyanakkor az ápolási tanács által jóváhagyott, 24 órás gyógyszeres segédképzési programot befejező, minősített ápolási asszisztens átadhatja a gyógyszert az ápolási otthonban.