Stratégiai menedzser munkaköri leírás

Míg a vállalat vezetőségének minden tagja bizonyos felelősséget vállal a stratégiaért, nem mindig szinkronban vannak azzal, hogy hol van a vállalat jelenlegi helyzete és hol kell mennie. A stratégiai vezető segíti a felső vezetést az üzleti célok megteremtésében és prioritásában, amelyek a vállalatot a lehetőségekhez igazítják és megvédik a jogosulatlan kockázatoktól. Ezek a vezetők analitikus és problémamegoldó készségeket használnak útitervek készítéséhez, hogy a vállalat fenntartható versenyelőnyhöz jusson.

$config[code] not found

Vezetési fejlesztések

A stratégiai menedzser dolgozik a munkahelyi vezetőkkel, hogy megtalálják és kihasználják a növekedési és javítási lehetőségeket. Ez a menedzser olyan eszközöket használ, mint a kiegyensúlyozott eredménymutatók az üzleti erősségek, gyengeségek, lehetőségek és fenyegetések azonosításához. Az eredmények elemzése után a stratégiai menedzser vezeti a csapatokat olyan tervek kidolgozásában, amelyek célja a szervezeti célok elérése az elérendő célokkal, amelyek célja a részvényesek és a vezetői elvárások teljesítése. A tervek jellemzően a belső folyamatok fejlesztését, az ügyfélközpontú szolgáltatásokat és termékeket, valamint a marketing stratégiákat hajtják végre.

Az irány beállítása

A stratégiai menedzser projekt- és programmenedzsment készségeket használ a csapatok vezetésére a stratégiai tervezési projektek értékelésében. A projekt- és portfóliókezelési módszertanokkal kapcsolatos ismeretek és tapasztalat segít abban, hogy a menedzser több projektet is összehangoljon, amelyek a vállalat stratégiai irányának meghatározására összpontosítanak. A tervezési projektek magukban foglalják a pénzügyi modellek és az üzleti ügyek kialakítását, amelyek lehetővé teszik a vezetők számára, hogy a stratégiai célok megállapítása előtt tájékozott döntéseket hozzanak.

Készségek és képesítések

A stratégiai vezetőknek kiváló analitikai, prezentációs és kommunikációs készségekkel kell rendelkezniük. A dinamikus jellemzők lehetővé teszik a menedzsernek, hogy egyértelműen megfogalmazott ajánlások és tömören bemutatott adatok alapján befolyásolja a vezetői kérdéseket. A stratégiai menedzserek pozíciójának jelöltjeinek több éves progresszív üzleti tapasztalattal kell rendelkezniük. A legtöbb vállalat a stratégiai menedzserektől a mesterképzést és az MBA-vel rendelkező pályázókat részesíti előnyben.

kilátás

A stratégiai menedzserek jellemzően a vállalat felső vezetői csoportjába illeszkednek, vagy jelentést tesznek a csapat egyik tagjának, bár az ilyen pozíciók címei eltérőek lehetnek, a projektvezetőtől az alelnökig. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala 2012-ben átlagosan 101,650 dollárt ért el a felsővezetők számára. A tervezett munkahely-növekedés 2022-re 11% -ot tesz ki, ami ütemben halad a munkahelyek növekedésével.

2016. évi fizetési információk a legjobb vezetők számára

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a felsővezetők 2016-ban átlagosan 109.140 dolláros fizetést szereztek. Az alacsonyabb szinten a felsővezetők 70,800 dolláros 25 százalékos fizetést kaptak, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százalékos fizetés 165 620 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 2.572.000 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban felsővezetőként.