10 tipp a jobb üzletági etiketthez a kisvállalatoknál

A munkavállalók számára lehetővé teszi a pihenésre, egy csésze kávét vagy egy gyors ebédet, ami valóban javíthatja az alkalmazottak elégedettségét és morálját. De ha a szünetterme tele van étellel, piszkos edényekkel és meggondolatlan munkatársakkal, akkor senki sem akar itt időt tölteni.

Éppen ezért fontos, hogy a kisvállalkozás számára fontolja meg a break room etikettet. Csak néhány szabályt és szabályzatot hozhat létre, így a szünetterme sokkal jobb helyet biztosít az egész csapatnak. Íme néhány dolog, amit figyelembe kell venni a házirendek létrehozásakor.

$config[code] not found

Break Room etikett

Van egy zajpolitika

Vannak, akik a pihenő helyiségét szeretnék pihenni, míg mások a munkatársakkal folytatott beszélgetéseket élvezhetik. Éppen ezért jó ötlet, hogy egyértelműen felvázolja a zajpolitikát a szünetterembe. Eldöntheti, hogy csendes helynek vagy beszélgetési helynek kell lennie. Vagy lehetnek olyan területek is, amelyek beszélgetésekre és másokra vonatkoznak, amelyek a munkavállalóknak valójában szünetek. Bármit is dönthetsz, biztosnak kell lenned abban, hogy tisztában legyen az alkalmazottakkal, hogy tudják, mit várjanak és hogyan viselkedjenek.

Tartsd tisztán

A szünetmentes terem megtartása egy másik terület lehet, ahol bizonyos szabályokat kell létrehoznia. Győződjön meg róla, hogy az alkalmazottai tudják, hogy maguk után elvárják, hogy tisztítsanak, még akkor is, ha nyilvánvalónak tűnik. Néhányan talán elfelejtik például a hűtőszekrényben lévő régi elemeket. De ha pontosan tudják, milyen feladatokat várnak el, akkor a szünetterem sokkal tisztább és szebb hely lehet mindenki számára.

Élelmiszercímkék címke

Az is jó gyakorlat lehet, ha mindenki felveszi az élelmiszereket, amelyeket meg akar tartani a hűtőszekrényben vagy a pihenőhely közös helyiségeiben. Ha nem, az emberek azt feltételezhetik, hogy valami olyan, amit valaki megosztott. Így a címkézés valóban megmentheti Önt attól, hogy foglalkozhasson sok munkavállalói konfliktussal.

Kövesse a munka beszélgetését

A szünet helyiségének olyan helynek kell lennie, ahol a csapat tagjai ténylegesen szünetet kaphatnak a munkából. Tehát győződjön meg róla, hogy az emberek tudják, hogy nem kellene ténylegesen munkát hozniuk erre a helyre. Ha valaki szünetet tart, vagy élvezi az ebédet, másoknak nem kell jönniük, hogy megkérdezzék őket a munkával kapcsolatos tételekről. Tehát tegye ezt egyértelművé, és egyszerűen kérje meg a csapattagokat, hogy mentse el a kérdéseit, vagy küldje el e-mailben, hogy ellenőrizhessék, ha megtették a szünetüket.

Tartsa a kávét frissen

A kávé az egyik fő oka annak, hogy sok munkavállaló meglátogatja a szünetet. De ha csak egy üres kávéfőzőt találnak, akkor több kávét kell tölteniük, hanem gyors szünetet, majd visszatérni a munkába. Tehát győződjön meg róla, hogy valamit az etikettre vonatkozó szabályaiban a kávéfőző újratöltése után tartalmaz, ha kiürítette.

A különböző feladatok vázlata

Bizonyos feladatokat, mint például az élelmiszer eldobása, ha ezzel megtörtént, minden munkavállalónak meg kell tennie, miután elvégezték a szünet szobában. De mások, mint például a hűtőszekrény kiürítése vagy a mikrohullámú sütő tisztítása, kevesebb mint napi szinten végezhetők el. Mivel valószínű, hogy minden alkalmazottja használja ezeket az elemeket, tisztességes módja lehet a feladatok terjesztésének, mint például egy lista vagy házimunka.

Légy realista

Míg fontos, hogy speciális szabályokat hozzon létre az alkalmazottak szünetelhelyéhez, ez nem jelenti azt, hogy a világot elvárnia kell a csapat tagjaitól. Ha azt szeretné, hogy mindenki teljesen csendes legyen, vagy ha azt szeretné, hogy az emberek minden nap megtisztítsák a hűtőszekrényt, akkor valószínűleg egyáltalán nem akarják használni a szünettermet. Tehát győződjön meg róla, hogy az Ön etikettje alapján a csapatának kérdése valóban ésszerű.

Kérdezd meg az alkalmazottakat, hogy mit gondolnak

Ahhoz, hogy megtudjuk, mit gondolnak az alkalmazottak ésszerű, és mit várnak a csapattagoktól, a legjobb dolog, amit tehetsz, valójában beszélj velük. Kérdezd meg a kedvenceidet, vagy mit akarnak megváltoztatni a szünetes szobatapasztalatukban. Ezután felhasználhatja ezt a bemenetet a szabályok kialakításához.

Légy tapintatos

Mindenekelőtt az alkalmazottaknak figyelmesnek kell lenniük másokkal a szünetterem használata során. Az olyan dolgok, mint a tenger gyümölcsei vagy a hangos telefonbeszélgetések, tönkretehetik mindenki számára a helyet. Tehát csak győződjön meg róla, hogy megvizsgálják, hogyan befolyásolják a viselkedésük munkatársaikat, és kérje meg, hogy figyelmesek legyenek a szünet szobában.

Tedd meg a várakozásokat

Végül, bármilyen szabálynak és politikának, amelyet Önnek felmerül, nagyon világosnak kell lennie az alkalmazottak számára. Ha nem tudják, mit várnak róluk, akkor nem igazán hibáztathatja őket, ha nem tartják be ezeket a szabályokat. Tehát hozzon létre egy jelet vagy más vizuális ábrázolást a szünetteremtő etikettről, amelyet elvár, és tartsa meg a kijelzőn, hogy mindenki tudja, hogy milyen típusú viselkedés elfogadható és mi nem.

Break Room fénykép a Shutterstock-on keresztül

4 Megjegyzések ▼