Tesztelemző feladat leírása

A tesztelemző elemzi a folyamatpróbák eredményeit egy vállalat operációs rendszerében vagy gyártási folyamatában. Az elemző a potenciális hibákat is vizsgálja, és a mérnökökkel párhuzamosan megoldásokat kínál.

Feladatok

A tesztelemző elemzi és karbantartja a vállalat mesterkísérleti stratégiáját, előkészíti és végrehajtja a teszteseményeket, és előrehaladási jelentéseket nyújt a folyamatpróbákról. Az elemző a rendszermódosításokat is teszteli, hogy felkészüljenek az új folyamatok megvalósítására, és adatbázisokat hoz létre ismert teszthibákról.

$config[code] not found

Képességek és eszközök

A tesztelemzőnek hatékony kommunikációs készséggel, matematikai szakértelemmel és összetett problémák megoldására vonatkozó rendelkezéssel kell rendelkeznie. A feladatok megfelelő végrehajtásához a tesztelemző gyakran használ áramköri emulátorokat, mainframe operációs rendszereket, fejlesztési környezet szoftvereket és program tesztelési alkalmazásokat, mint például a Borland SilkTest és a JUnit.

Szakmai követelmények és fizetés

A vizsgálati elemzői pozícióhoz általában szükség van egy négyéves egyetemi diplomára a számítástechnikai vagy információs rendszereken, de a munkáltatók inkább a vezetői szereplők mesterképzésben részesülnek. Az Indeed.com azt jelzi, hogy a tesztelemzők 2010-től átlagosan 79 000 dolláros éves béret szereztek.