A riporter munkaköri leírása

A riporterek televízió, rádió, nyomtatás vagy internet segítségével híreket adnak a nyilvános közönségnek. Különböző méretűek, különböző méretűek. A munka a hírhelyiségben, a területen vagy máshol történik, amit egy történet kutathat. Nincsenek formális oktatási követelmények, de a legtöbb riporter megkapja az újságírást, és szakmai gyakorlatokon keresztül szerez tapasztalatot. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint 2011-ben a medián fizetés 34 870 dollár volt.

$config[code] not found

Előfeltételek

Nincs hivatalos követelmény a szakmai riporterre való áttéréshez, és a különböző munkáltatók különböző típusú jelölteket keresnek. Ez azt jelenti, hogy a munkaerőpiac nagyon versenyképes, és gyakori, hogy a riporterek széles körű oktatással és tapasztalattal rendelkeznek. Az újságírásban végzett főiskolai diploma közel egy általános kiindulópont. Gyakorlati gyakorlatok, amelyekben a feltörekvő riporterek tapasztalatot szereznek a területen, és a hírterem is hasznos. Számos riporter készít tapasztalatot, hogy segítsen több újságírónak. Segít egy riporternek, hogy közzétett cikkek vagy hírcsatornák portfóliója legyen, hogy bemutassa a potenciális munkáltatóknak, hogy szabadúszó, önkéntes vagy iskolai produkciók révén jutnak el.

Vezetők keresése

Egyes hírügynökségek történeteket rendelnek az újságíróknak, míg mások egyszerűen engedik, hogy a riporterek körbejárják, hogy milyen történeteket találnak. Sok esetben mindkét megközelítést alkalmazzák. A riporterek elvárják, hogy szorosan figyelemmel kísérjék az általuk kijelölt területen folyó eseményeket, amit „verte” -nek neveznek. Sok riporter tanulmányozza a nagy nemzeti papírokat, mint például a „The New York Times” vagy a sajtószolgálatok, mint például az AP vagy a Reuters események teszik a híreket. Egyes riporterek kisebb helyi lapokat vagy az internetet keresik az aluljelentett történetekről. A nyilvános vagy kulturális rendezvényeken való részvétel, a hírek elolvasása és a közösség tájékozott tagjaival való beszélgetés az, ahogyan a riporterek vezethetnek.

Vizsgálat

Miután a riporterek történeti megbízást kaptak, általában nagyon korlátozott idő áll rendelkezésükre ahhoz, hogy a lehető legmélyebben megvizsgálhassák, mielőtt jelenteniük kell, és közzé kell tenniük egy darabot. A hírek egy nagyon versenyképes iparágak, és a riporterek az első, akik jelentést tesznek a hírekről. Ebben a szakaszban a riporterek mindent megtesznek, hogy a lehető legjobb és legmélyebb információt kaphassák, amely különböző perspektívákat és véleményeket tartalmaz. A riporterek arra törekszenek, hogy számos nézetet mutassanak be az események gazdag és elfogulatlan számbavételére. A sajtótájékoztatókon való részvétel, személyes interjúk lebonyolítása, az események megfigyelése személyesen és a háttérkutatás elvégzése a kontextusban néhány alapvető módja annak, hogy a riporterek nyomon követhessék vezetésüket.

Írás

Miután a riporterek összegyűjtötték az információt, megtanulták a történet kontextusát, és személyes bizonyságot kaptak, össze kell gyűjteniük az eredményeiket egy koherens egészre a történet írásával. Ez nagy kihívást jelenthet, mivel sok hírformátum a történet lehető legösszetettebb változatát igényli, legyen szó szószám-korlátról, vagy egy olyan határidőről, amelyen a riporter beszélhet. A történetnek a nyilvánosság számára történő közvetítésében, függetlenül attól, hogy milyen médiumot használnak, a riporterek törekednek az objektivitás megtartására, a nyilvánosság számára az összes releváns információ megadására, és egy érdekes hangra. A riporterek etikai kötelessége, hogy a lehető legvilágosabban kommunikáljanak a legszélesebb közönséggel.