Személyzet elemzője munkaköri leírás

A munkatársak elemzői arra törekednek, hogy ügyfeleik zökkenőmentesen és hatékonyan működjenek az ügynökségek költségvetésének előkészítésével és adminisztrációjával, valamint gazdasági kutatásokkal és tanulmányokkal. Előkészítik az eljárási, operatív és adminisztratív tanulmányokat, valamint a vállalat szervezeti felépítésének és működésének elemzését, valamint felügyelhetik és képezhetik az új személyzetet is.

Feladatok

A Boeing munkahelyei szerint a munkatársak elemzői felügyelik a bejövő és kimenő alkalmazottakat, foglalkoznak a tanszék adminisztratív tevékenységeivel, összegyűjtik és nyomon követik a teljesítményadatokat, és dolgoznak annak érdekében, hogy a vállalati rendezvényeken és tevékenységeken keresztül fenntartsák a személyzet morálját. Ezek a szakemberek tipikus napi feladatai lehetnek:

$config[code] not found
  • A foglalkoztatási táblázatok karbantartása.
  • Fejleszti, koordinálja és értékeli az ülés- és tájékoztató struktúrákat.
  • Nyomon követi a vállalat igényeit a költségvetés, a munkaerő, a képzés és a felszerelés és a létesítmény tekintetében.
  • Tájékoztató és technikai anyagokat szállít az ügyfelek, partnerek, beszállítók és alkalmazottak számára a szabályozások, politikák, eljárások és legjobb gyakorlatok ismeretében.
  • Készítsen, vizsgálja felül, szerkessze és publikálja az anyagokat és dokumentumokat.
  • Technológiai támogatás nyújtása video- és telefonkonferenciákhoz.
  • Koordinálja az utazási és költségtérítést.

A munkatársak elemzői nagyszámú munkát végeznek számítógépeken, így a pozíciójelölteknek kényelmesen kell dolgozniuk számítógépes technológiával és irodai környezetben.

Ügyességi és oktatási követelmények

A belépő szintű munkatársak elemzői rendszerint főiskolai végzettséggel rendelkeznek, mint például üzleti, menedzsment, közgazdasági, politikai tudományi, marketing, számviteli, pszichológiai, pénzügyi, angol vagy számítástechnikai és információs tudományok. Néhány munkáltató előnyben részesíti a mesterképzésben részt vevő pályázókat - vagy MBA-t (üzleti adminisztrációs mester), vagy a következő tanulmányi területek egyikének mestereit:

  • Közgazdaságtan.
  • Pénzügy.
  • Számvitel.
  • Üzleti vagy közigazgatás.
  • Humán erőforrás menedzsment.
  • Menedzsmenttudomány.
  • Műveleti kutatás.
  • Szervezeti működés.
  • Ipari pszichológia.
  • Statisztika.
  • Személyzeti adminisztráció.
  • Munkaügyi kapcsolatok.
  • Pszichológia.
  • Szociológia.
  • Humánerőforrás-fejlesztés.
  • Politológia.
  • Városi tanulmányok.

A legalább hároméves előzetes vezetési tanácsadási tapasztalattal rendelkező pályázók minősített vezetői tanácsadói (CMC) minősítést is kaphatnak. A CMC kijelölése megköveteli, hogy a pályázók nemzeti értékelést végezzenek, amely kilenc alapvető kompetenciaterületen bizonyítja a megértést. A tanúsítási folyamat szigorú, de segíthet a munkatársak elemzői pályázóknak kiemelkedni a társaiktól. A CMC-jelöltek tipikus munkafolyamatai magukban foglalják a menedzsment, az emberi erőforrások vagy az információs technológia tapasztalatait.

A leendő munkatársak elemzőinek gondoskodniuk kell arról, hogy készségeiket a következő területeken terjesszék:

  • Analitikus gondolkodás.
  • Szóbeli és írásbeli kommunikáció.
  • Személyek közötti kapcsolatok.
  • Problémamegoldás.
  • Idő beosztás.
  • Szervezet és többfeladatos feladat.
  • Képesség arra, hogy jól működjön a csapatkörnyezetben.

A munkáltatók gyakran előnyben részesítik a Microsoft Office-ban jártas szakembereket, beleértve a fejlett Excel készségeket is.

Nyereség potenciál

A PayScale szerint a személyzeti elemzők átlagosan évi 64.000 dollárt fizetnek, ami óránként 27,05 dollárra csökken. A keresők legalacsonyabb 10% -ának szakemberei évente 43.000 dollárt hoznak haza, míg a 90-es században évente 103 000 dollárt kereshetnek. Különösen a Boeing munkahelyek fizetik a személyzet elemzőinek, hogy évente átlagosan 64.054 dollárt fizetnek.

A nulla és öt év közötti tapasztalattal rendelkező belépő szintű munkatársak elemzői körülbelül 53.000 dolláros éves béret várhatnak.A középtávú szakemberek, akik öt-tíz éves tapasztalattal rendelkeznek az övük alatt, átlagosan 68 000 dolláros éves béret keresnek. A tapasztalt 10 és 20 éves tapasztalattal rendelkező munkatársak évente 82 000 dollárt keresnek. A késői karrierben dolgozók, akik 20 évig vagy annál hosszabb ideig dolgoztak elemzőként, évente mintegy 86.000 dollárt kell keresniük.