A sport cserkész munkaköri leírása

A sport cserkészek felelősek a szakmai és amatőr sportolók értékeléséért a tehetségért és a készségért egy adott sportágban. Gyakran olyan sportágban dolgoznak, mint a labdarúgás, a kosárlabda, a jégkorong és a baseball, és mind a szakmai szervezetek, mind a főiskolák vagy az amatőr csapatokkal foglalkozó egyetemek foglalkoztatják. Gyakran nehéz ezt a karrierterületet betörni, bár azok a pályázók, akik játszanak vagy edzenek tapasztalatokat a sportban, amit szeretnének felderíteni, lehetõségeket találhatnak. Ezen túlmenően 2018-ra várható a munkahely-növekedés is, így azok, akik érdeklődnek a sportcserkészek iránt, érdeklődő kutatói asszisztensként kell keresniük a belépő szintű pozíciókat.

$config[code] not found

Feladatok

A sport cserkészek a tehetséges sportolókat azonosítják csapatuk vagy szervezetük potenciális játékosaként. A helyi újságok elolvasásával, a középiskolai vagy főiskolai edzőkkel és alumíniumokkal, valamint a játékosok teljesítményéről szóló videókat olvashatják. A cserkészek is részt vesznek élő sporteseményeken, hogy értékeljék a játékosok tehetségét és képességeit, és találkozhassanak a játékosokkal és családjaikkal, hogy jobban megértsék a hátterüket és a karakterüket. Általában a játékosok edzőit vagy tanárait is megkérdezik. A cserkészek is részt vehetnek a szakmai sporteseményeken, hogy visszajelzést adjanak a játékosokról, akiket a csapat a szezonon kívüli szerződések megkötésére vagy aláírására tervez. Egy játékos figyelése után a cserkészek jelentést készítenek a szervezet vezetésére, és elemzik a játékos potenciális értékét a csapat számára. A professzionális sportcsapatok előre felderítőket is alkalmazhatnak, akik részt vesznek az ellenfelek által játszott játékokban, amelyeket a csapatuk a jövőben fog játszani annak érdekében, hogy tájékoztatást adjon a játékosok erősségéről és gyengeségeiről.

Kiképzés

Nincsenek specifikus oktatási követelmények a cserkészek számára, bár némelyik a sportmenedzsment, az emberi erőforrások vagy a kommunikáció főiskolai diplomáját. Számos sportcserkész egykori játékos, így ismerik a sportot, amit felderítenek. Másoknak van tapasztalata a coachingban vagy a menedzsmentben, ami a szükséges ismereteket nyújtja számukra a tehetségek feltárására. Azok, akik érdeklődnek a pályára, részmunkaidős cserkészként indulhatnak, akik az ország egy bizonyos részében sportolókat keresnek. Néhány tapasztalt cserkész taníthat tapasztalatlan dolgozókat a helyszínen, asszisztensként, így tapasztalatot szerezhet.

Munkakörülmények

A sport cserkészek rendszerint szabálytalan munkaidőben dolgoznak, beleértve a hétvégéket, az éjszakákat és az ünnepeket, mert sporteseményeken kell részt venniük. Rendszeresen utazniuk kell, és igyekeznek megtalálni tehetséges sportolókat az egész országban. A cserkészek szintén rossz vagy hideg időjárásnak vannak kitéve, mivel számos sporteseményt tartanak szabadban. Emellett gyakran nagy nyomáson dolgoznak, mivel munkájuk attól függ, hogy az általuk ajánlott sportolók sikerül-e a csapatuknak. Egyes sportkutatók saját vállalkozásaikat működtetik, és szabadúszó szolgáltatásokat nyújtanak különböző cégeknek vagy csapatoknak.

Fizetés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a sport edzők és cserkészek éves átlagkeresete 2008 májusában 28.340 dollár volt. A legmagasabb 10 százalékot több mint 62.660 dollárért fizették ki, míg a legalacsonyabb 10 százalékot kevesebb mint 15,530 dollárért fizették meg. A középső 50 százalékot 18.220 és 43.440 dollár között fizették. A legjobban fizető munkáltatók a sportcserkészek és edzők számára főiskolák, egyetemek és szakmai iskolák voltak, akik éves átlagbéreket fizettek 39,550 dollárért.

Foglalkoztatási Outlook

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal becslése szerint a sportkocsik és a cserkészek foglalkoztatása 2008 és 2018 között 25 százalékkal nő, ami sokkal gyorsabb, mint az összes foglalkozás átlaga. A várt növekedés ellenére a verseny erős lesz a kutatási munkákhoz, különösen a profi sportcsapatok számára, mivel az egyes szervezeteken belül korlátozott pozíciók vannak. A tapasztalt cserkészeknek, akik jó eredményekkel rendelkeznek a tehetséges játékosok megtalálásában, a legjobb lehetőségeket kell biztosítaniuk.