A tehetségszerzés munkaköri leírása

A tehetségszerzés a holisztikus és stratégiai megközelítés a legjobb foglalkoztatási jelöltek azonosítására és vonzására, hogy sikeresen megfeleljen az üzleti igényeknek. A tehetségszerzési szakemberek szintén segítik az új alkalmazottak beilleszkedését, egy olyan folyamatot, amelyben új munkahelyeket vezetnek be munkájuk különböző társadalmi és teljesítményi szempontjaihoz, hogy jobban megérthessék, hogyan navigálhatnak az új munkakörnyezetük kultúrájában. Bár a tehetségek megszerzése gyakran összetéveszthető a toborzással, egy erőteljesebb munkafunkció, amely segíti a szervezeteket az értékes munkatársak vonzásában és megtartásában.

$config[code] not found

Tervezés és stratégia

Nem elég, ha a tehetségszerző szakemberek egyszerűen új alkalmazottakat toboroznak. Továbbá komplex stratégiákat kell kidolgozniuk, támogatniuk és végrehajtaniuk annak érdekében, hogy vonzzák a legjobb tehetségeket, amelyek támogatják a szervezet átfogó céljait. Például részt vehetnek olyan szervezeteknél, mint a Nemzeti Városi Liga vagy a Latino Kereskedelmi Kamara, hogy támogassák a nagyobb sokszínűség-felvételi erőfeszítéseket. Ezzel támogathatja a vállalati kezdeményezéseket, például a kisebbségi közösségek támogatását, amikor új üzleti helyeket próbál megnyitni a különböző városi területeken.

Kapcsolatok építése és fenntartása

A szakmai kapcsolatok kiépítése és fenntartása kritikus szempont a tehetségszerzés szakemberének. Kapcsolattartást kell kialakítaniuk olyan külső üzleti partnerekkel, mint az egyetemi karrierközpontok, a toborzási weboldalak és a kormányzati szervek. Ezt azért teszik, hogy a potenciális tehetségek állandó csővezetékét hozzák létre, és biztosítsák, hogy a szervezetet választott munkáltatóként ismerjék el a preferált jelöltek között.

Onboarding New Hires

Mivel a tehetségszerzési szakemberek gyakran felelősek a teljes életciklus-felvételért, gyakran megbízzák az új alkalmazottak fedélzeti folyamatának végrehajtását. A fedélzeti folyamat során a tehetséggyűjtő csapat létrehoz egy ellenőrzőlistát azokról az eszközökről, amelyekre a munkavállalónak szüksége lehet a feladatai ellátásához, mint például a számítógépes programhoz való hozzáférés vagy a vállalati szponzorált mobiltelefon. Ezután informális ebédeket vagy találkozókat szervezhetnek az új alkalmazottak és a vállalati vezetők között. Ez segíti az új alkalmazottakat abban, hogy megtanulják, hogyan járulnak hozzá a különböző szervezeti egységek az üzlet sikeréhez, és kinek útmutatást kaphatnak. Az új bérlők sikeres beillesztése révén a tehetségszerzői csapatok segíthetnek abban, hogy továbbra is elkötelezettek legyenek és elégedettek legyenek az új szerepekkel.

Oktatási követelmények

A legtöbb tehetséggyűjtő osztály több munkavállalói szintet foglal magában, mindegyikük különböző szintű oktatást igényel. A rendező és a tehetségszerzői szerepek esetében szükség lehet a szervezeti fejlesztés, a szervezeti pszichológia vagy a humánerőforrás-gazdálkodás mesterképzésére. A tehetségszerzési szakemberek szerepe esetén elegendő a főiskolai végzettség. A pszichológia vagy a humán erőforrás főiskolai végzettsége ebben a szinten előnyös lehet a tehetségszerző szakemberek számára. A tehetségszerzés képviselői több adminisztratív munkát végezhetnek, mint például a hívások megválaszolása vagy a jelöltekkel való kapcsolatfelvétel. Ezek a szerepek nem igényelnek főiskolai diplomát.