A vámjogi képviselő munkaköri leírása

Vámügyi képviselő lehet különböző dolgok. Vámügynök, határvédelem, és bizonyos esetekben egy légitársaság-ellenőrző. Az utazási biztonság iránti növekvő érdeklődés miatt a munkakörülmények jónak bizonyulnak azok számára, akik vámügynökökké válnak.

Alkalmazás a munkára

A vámügyi képviselőket az Egyesült Államok Vám- és Határvédelmi Hivatala, valamint a kormány által szerződött magánvállalatok bérlik. A jövőbeni vámügyi képviselőként vagy ügynökként jelentkezzen közvetlenül az Egyesült Államok Vám- és Határvédelmi Hivatalával, vagy ellenőrizze a helyi újságokat és az állami foglalkoztatási ügynökségeket az Ön területére vonatkozó nyitásokért.

$config[code] not found

Általános feladatok

A vámügynökök fenntartják és érvényesítik a határátlépéseket és a határokon átnyúló megengedett tételeket. Ellenőrzik az árukat és a személyeket, hogy megállapítsák, hogy adókötelesek, illegálisak vagy nem alkalmasak-e a határokon átnyúló más okok miatt. A terrorizmus megelőzésére egyre nagyobb hangsúlyt kap.

Követelmények és oktatás

A határ és a vámhivatalok esetében legalább 21 éves, Egyesült Államok állampolgára és középiskolai diploma. Ezen túlmenően, számos vámügyi képviselő rendelkezik négyéves diplomával és tapasztalattal rendelkezik a régiségek, az illegális tárgyak vagy a speciális tárgyak szállítására vonatkozó törvényekben.

Kiképzés

Kiegészítő képzésekre lehet szükség: idegen nyelv tanulása (attól függően, hogy hol van hozzárendelve), a más országok szabályaiban és a határokon átnyúló cikkekre vonatkozó szabályok növelése, valamint a fejlett kommunikációs készségek.

Fizetés

A StateUniversity.com által 2004-ben végzett felmérés megállapította, hogy a vámügyi képviselő átlagos átlagkeresete évente körülbelül 49 000 dollár. Ez az összeg a szakmában szerzett tapasztalatok és ismeretek alapján változhat.