Iskolai nyilvántartó munkaköri leírása

Minden iskolai környezetben, a középiskolától a szakképző intézményekig megtalálható a nyilvántartó. Az iskolai regisztrátorok sok időt töltenek a diákokkal való együttműködésben; a munka azonban az adminisztrációval és a személyzet támogatásával is foglalkozik. A regisztrátor munkája napról napra eltér. Néhány nap lehet unalmasabb és sok papírmunkát foglal magában, de más napok kihívást jelentenek, és egyedi megoldásokat találnak arra, hogy segítsék a tanulókat olyan problémák leküzdésében, mint például az ütemezési hibák vagy a kreatív módszerek, amelyek segítenek a hallgatóknak abban, hogy időben legyenek.

$config[code] not found

Feladatok

A középiskolában dolgozó regisztrátor gyakran a diákok beiratkozására összpontosít, segíti a diákok helyes osztályba való behelyezését, és segít a diákoknak a főiskolára jelentkezni és felkészülni. A főiskolai nyilvántartó felügyeli a hallgatói regisztrációt és az akadémiai feljegyzéseket. Segít a tantermek ütemezésében, a hallgatói nyilvántartások fenntartásában, az érettségi hallgatók tisztázásában, és segíti az egyetemnek a pénzügyi támogatásra vonatkozó iránymutatásokat. Meg kell ismernie a technológiát, és képesnek kell lennie arra, hogy a legújabb szoftvert használhassa feladatai ellátásához. A regisztrálók adatbázis-szoftvert használnak a nyilvántartás, az oktatási menedzsment szoftverek segítségével, hogy segítsék a diákokat az osztályokkal való koordinációban, és a teszt pontszám elemző szoftvert.

Oktatás

A kérelmező oktatása segít meghatározni, hogy milyen típusú regisztrálói munkát végezhet. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a főiskolai végzettség bizonyos belépő szintű pozíciókra alkalmas. A másodlagos egyetemi nyilvántartásba vételhez azonban mesterfokozatra van szükség. Néhány munkáltató azt is megköveteli, hogy az új regisztrátorok munkatapasztalatot kapjanak.

Munkakörnyezet

Az évszaktól függően a regisztrátor munkahelyi környezete nyugodt vagy stresszes lehet. A tanév kezdetén, amikor a diákok beiratkoznak, a munka hosszú órákkal és intenzív munkanapokkal járhat. A tanév végén, amikor a tanfolyamokat ellenőrizni kell, és a hallgatókat meg kell szüntetni a diploma megszerzéséhez, a munkanapok ismét stressz lehetnek. A nyilvántartó munkája is nehéz lehet, ha érvényesíti az iskolai politikát, és el kell utasítania a hallgató kérését. Regisztrátorokat kell szervezni, és mindig a munkájuk tetején kell lenniük, mivel gyakran felkérik őket arra, hogy dokumentáljanak egy tanuló előrehaladásáról a diploma felé, vagy ellenőrizzék, hogy egy hallgatói képzési program lehetővé teszi-e, hogy bizonyos kurzusokba beiratkozzon.

Fizetés

A hivatalvezetők fizetése nagymértékben függ attól, hogy mennyi oktatásban részesülnek és hol dolgoznak. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a főiskolai adminisztrátorok, köztük a regisztrátorok, a hallgatói élet és a felvételi díjak 2010-es medián díja 83,700 dollár volt.