A hitelkezelő munkaköri leírása

A hitelkezelő politikákat és eljárásokat állapít meg a hitelkérelmezési folyamatokra, és hiteleket tart fenn egy szervezet ügyfelei számára.

Oktatás és tanúsítás

Az oktatási követelmények magukban foglalják a főiskolai diplomát a pénzügyekben vagy a kapcsolódó tudományágat. A munkáltatók speciális tanúsítást igényelhetnek, mint például a Nemzeti Hitelkezelési Szövetség tanúsítványa.

$config[code] not found

Korábbi tapasztalat

Mivel ez a szerep a hitelezés legjobb gyakorlatát határozza meg, több éves tapasztalatot igényel a hitelelemzésben, a gyűjteményekben és a finanszírozásban.

feladatai

Az ügyfelek hitelének fenntartása magában foglalja a kockázatok kivizsgálását és elemzését, a potenciális ügyfelek hitelének jóváhagyását és a jelenlegi ügyfelek számára folytatott hitelkereteket. A pénzügyi csapat más tagjaival együttműködve ezek a szakemberek értékelik a hitelfeldolgozást és a jóváhagyást, és változtatásokat végeznek a szervezet pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében.

típusai

Ezek a foglalkozások egy hitelező szervezet vagy egy olyan nagy szervezet számára működhetnek, amely olyan termékeket vagy szolgáltatásokat kínál, amelyekhez hitelt igényel a vásárlás.

Kártérítés

2009 decemberében az Indeed.com átlagosan 57 000 dolláros fizetést állapít meg ezekre és kapcsolódó foglalkozásokra.