Munka leírása egy segédprogram-kereső számára

A közüzemi lokátorok felelősek a kábelek, csövek és egyéb, földalatti közművezetékek útvonalainak meghatározásáért. Munkájukat a vékony fémrúdokban láthatjuk - általában egy élénk színű fóliával -, amelyek a földön megragadják a föld alatti közművek útvonalait, amikor áthaladnak a környéken. A lokátorok erőfeszítéseit a földalatti közművek védelme a földmunkákkal kapcsolatos projektek során védi.

$config[code] not found

Feladatok

A közüzemi útvonalak azonosításának megkönnyítése érdekében a lokátorok segédprogram-térképekként szolgálnak, de meg kell erősíteniük, hogy a térképeken megjelölt helyek pontosak. Ha a térképek pontatlanok, a lokátorok elektronikus érzékelőket használnak a földalatti közművek pontos helyének meghatározására. Amint tudják, hogy hol található egy segédcsatorna, vékony fémrudakat helyeznek el az útjának jelzésére.

Színkódolás

A színkódolás lehetővé teszi, hogy a segédprogramok azonosítsák az egyes típusokat. A helymeghatározó készülékek a járdákon és az utcákon is fröccsent festett jeleket hagynak a földalatti közművek jelenlétére. A szórófesték színe jelzi a hasznosság típusát. A segédvonal-jelöléshez használt egységes színkódot az American Public Works Association vagy az APWA fejlesztette ki. A zöld a csatornákat és a lefolyóvezetéket jelenti; lila a visszanyert víz, öntözés és hígtrágya vonalak számára; kék ivóvízhez; narancssárga a távközlés, riasztás vagy jelvezetékek számára; sárga gáz, olaj, gőz, kőolaj vagy gáz halmazállapotú anyagok esetében; és piros az elektromos vezetékek és kábelek számára.

Személyes tulajdonságok és oktatási követelmények

A közüzemi lokátorban kívánatos személyes tulajdonságok közé tartozik a részletekre való figyelem, a pontosság iránti szenvedély és az önálló munkavégzés. Általánosságban elmondható, hogy ehhez a pozícióhoz nincs szükség főiskolai végzettségre, bár az egyes munkáltatók ezt a munkahely megköveteléséhez szükségesnek tarthatják. Azokon a területeken, ahol a helymeghatározókat hitelesíteni kell, rövid távú képzések állnak rendelkezésre a munkavállalók felkészítésére a tanúsítási vizsgára. Valamennyi pályázónak érvényes vezetői engedéllyel kell rendelkeznie, és képesnek kell lennie a távoli munkaterületekre.

Job jelentősége

Annak ellenére, hogy széles körben elterjedt kampányt folytattak, hogy tájékoztassák a nyilvánosságot az ásatás veszélyeiről, mielőtt a közüzemi helyek megjelennek, néhány ember figyelmen kívül hagyja a jogalapot és megkezdi az ásatásokat, mielőtt a közművek megjelennek, ami jelentős károkat és akár halált eredményez. Egy 2009. szeptemberi prezentáción egy APWA konferenciacsoport megtudta, hogy valamilyen földalatti segédvonalat 60 másodpercenként találunk, és az évente több milliárd dolláros kumulatív pénzügyi hatása van.

Lehetőségek és bevételek

A közüzemi helymeghatározók, más néven közüzemi helymeghatározó technikusok, különböző cégeknél dolgoznak, beleértve a közüzemi és közüzemi helymeghatározó cégeket, valamint magánvállalkozóként. A CareerBuilder.com szerint 2014 közepén a közüzemi kereső átlagos éves fizetése 33.048 dollár volt.