Line Supervisor job leírása

A vonalfelügyelők általában gyártó üzemekben és létesítményekben dolgoznak, bár az éttermekben, bankokban és számos más szervezetben is dolgozhatnak. A vonalfelügyelők felelősek a munkavállalók az adott vonalon, a menetrendeken és a minőségellenőrzésen alapuló közvetlen munka felügyeletéért. Működésük során a vezetők szemei ​​és fülei a sorban. A felügyelők nem végeznek magas szintű menedzsment feladatokat a folyamatfelügyeleten túl.

$config[code] not found

Fizetés és az Outlook

Az Indeed.com szerint a vonalfelügyelő átlagos fizetése évi 47 000 dollár. Azonban sok vonalkezelő évente meghaladja a 60 000 dollárt. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint „Az ipari termelési vezetők foglalkoztatása várhatóan csökken. A termelési szakmákban szerzett tapasztalattal rendelkező pályázók, valamint az ipari mérnöki, menedzsment vagy egy kapcsolódó szakon végzett diplomások élvezik a legjobb munkahelyi kilátásokat. ”Ez a leírás nem vonatkozik a bankok felügyeleteire vagy a nem ipari munkalehetőségekre.

követelmények

A vonalfelügyeleti lehetőségek két-öt éves tapasztalatot igényelnek a szakterületen belül, ahol az üzlet fókuszál. Például egy gépjármű gyártósoron végzett vonalfelügyeleti munkához két-öt évnyi vonali gyártási munka szükséges a sor különböző pozícióiban. Ezen lehetőségek többsége nem igényel formális oktatást a bankok kivételével. Számos bank hívja meg a megbízóját, meghajtó és ügyfélszolgálati felügyelőket, vonalfelügyelőket. A bankok általában üzleti vagy pénzügyi szakképzettséggel rendelkeznek. Ezek a lehetőségek nagyfokú szakmaiságra, a részletekre és a kommunikációs készségekre is szükségük van. Gyakran szükség van arra, hogy személyzeti menetrendeket és rotációkat készítsenek. Ehhez magas szintű szervezésre van szükség.

Munkakörülmények

A vonalfelügyelők különböző körülmények között és éghajlaton dolgoznak. A vonalak felügyelői, akik üzemekben, raktárakban, gyártóüzemekben és ipari komplexumokban dolgoznak, általában szabadban vagy nem légkondicionált épületekben dolgoznak. Ezek a munkák a külső éghajlatnak vannak kitéve, és lehetnek melegek, hidegek, nedvesek vagy nagyon szerencsétlenek. A technológiai területeken belüli vonalkezelői lehetőségeket gyakran az éghajlat-szabályozott termelési létesítményekben végzik, de nagyfokú specializációt igényelnek.

Elsődleges feladatok

A vonalfelügyelő felelős a vonal munkavállalói munkájának minőségének, termelékenységének és részvételének felügyeletéért. A felügyelő felelős azért, hogy teljes körű listát tartson fenn, amely biztosítja, hogy az összes vonalhelyzet menedzselt és működtethető legyen. Abban az esetben, ha a munkavállaló nincs jelen, a vonalfelügyelőnek készenléti tervet kell kidolgoznia a váltás lefedettségének biztosítására. Sok esetben a vonalfelügyelő fedezi az üres pozíciót. A vonalfelügyelő legfontosabb feladata az, hogy biztosítsa, hogy a vonal incidens vagy leállás nélkül működik.

Másodlagos feladatok

A vonalfelügyelő felelős az összes új vonalbeli alkalmazott képzéséért és mentorálásáért. A felügyelő felelős a vonal alkalmazottai munkájáért és termelési szintjéért. Ez megköveteli, hogy a felügyelő figyelemmel kísérje és értékelje a vonalak gyártási minőségét. A képzés és a mentorálás biztosítja a vonalak termékének minőségét. A felügyelőnek minden olyan folyamatfejlesztési projektben és vonaljavításban is segítséget kell nyújtania, amelyet a vezetőség végez. A felügyelő felelős az összes, a programban szereplő technikai folyamatadat biztosításáért. A vonalfelügyelő felelős a vezetés által a vonalműveletekkel kapcsolatban szükséges és végrehajtott új eljárások és folyamatok végrehajtásáért.