Klinikai tanulmánykoordinátor munkaköri leírása

Egy klinikai vizsgálati koordinátor, más néven klinikai vizsgálati koordinátor vagy klinikai kutatási koordinátor (CRC), olyan egészségügyi szakember, aki egy orvosi vizsgálat vagy egy klinikai vizsgálat társultjának közvetlen felügyelete alatt dolgozik. Felelős az orvosi / gyógyszerkutatási projekt valamennyi aspektusának megszervezéséért. Feladatai közé tartozhatnak a résztvevők toborzása, a kutatási adatok gyűjtése és az összes naptár kezelése a projekthez kapcsolódóan. Emellett felelős lehet a gyógyszerek bizonyos környezetekben történő kezeléséért.

$config[code] not found

Feladatok

A klinikai vizsgálat koordinátora a klinikai vizsgálati helyszín pontpontjaként működik, és felügyeli az összes működési felelősséget. Ebben a tekintetben teljesíti az emberi erőforrásokra vonatkozó valamennyi feladatot, beleértve a toborzást, a felmondásokat és a bérszámfejtést. Minden munkatárs ütemezése gondoskodik arról, hogy mindenki ott legyen, ahol kell. Amikor új alkalmazottakat alkalmaznak, tájékoztatja őket az összes működési politikáról és eljárásról, és biztosítja, hogy mindenki megértse szerepét és elszámoltathatóságát. Részt vesz és felvesz a résztvevőket a tanulmányba. Továbbá elkészíti és kinyomtatja a tanulmányhoz kapcsolódó összes jelentést. A klinikai helyszínre vonatkozó szabványos működési gyakorlatok kidolgozása során látja, hogy mindenki megfelel a helyi, állami és szövetségi előírásoknak.

Munkalehetőségek

Számos nemzeti kereső cég, amely kifejezetten a klinikai vizsgálatok koordinátorainak elhelyezésére összpontosít, mint például a Solomon-Page Group, az Aerotek és az Ajilon. Az álláskeresők keresési lehetőségeket is kereshetnek az újságok minősített szakaszaiban és az online álláskeresőkben. Bizonyos weboldalak, például a crajobs.com, különös hangsúlyt fektetnek az iparágon belüli pályára. Emellett a Klinikai Kutatási Szakértők Szövetsége egy internetes karrierközpontot támogat.

Minőségi követelmények

A klinikai vizsgálati koordinátor szerepében sikeresnek tartott jelöltnek különös figyelmet kell fordítania a részletekre. Ez a szerep számos jelentés értelmezéséhez szükséges. Bármilyen hiba káros lehet a tanulmányra. A kommunikációs készségek elengedhetetlenek. Ez a jelölt felelős a tudományos és nem tudományos munkatársak és ügyfelek számára történő jelentéstételért és bemutatásért. Ezen túlmenően a sikeres pályázónak szervezettnek kell lennie, rendelkeznie kell az elsőbbségi képességgel, kezdeményeznie és elköteleznie magát minden egyes kijelölt projekt befejezésére.

Oktatási követelmények

Minden munkáltató előírja, hogy a klinikai vizsgálatok koordinátorainak négyéves végzettsége legyen a biológiában, a farmakológiában vagy a kapcsolódó tanulmányi területen. Sok munkáltató csak olyan pályázóknak nyújt be ajánlatot, akik egy mesterképzésben részesültek az élet tudományában. A tanulmány típusától függően egyes bérbeadó szervezetek előnyben részesítik a regisztrált ápolók jelölését. A jelentkezők úgy dönthetnek, hogy a klinikai kutató szakemberek szövetségén keresztül tanúsítvánnyá válnak.

Átlagos kompenzáció

2009-ben az átlagos klinikai kutatási koordinátor 2009-ben 54 186 dollárt szerzett a Salary.com szerint. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint az orvosi feljegyzések és az egészségügyi információs technikusok foglalkoztatása „várhatóan 18 százalékkal emelkedik 2016-ra --- gyorsabban, mint az összes foglalkozás átlaga”, mivel az orvosi vizsgálatok, kezelések száma gyorsan nőtt. az egészségügyi biztosítótársaságok, a szabályozók, a bíróságok és a fogyasztók egyre jobban megvizsgálják. ” t A BLS előrejelzi, hogy ezen a szinten a munkavállalóknak segítséget kell nyújtaniuk ahhoz, hogy segítsék a munkaadókat abban, hogy továbbra is megfeleljenek az új szövetségi előírásoknak, amelyek előírják, hogy az orvosi feljegyzések elektronikusak legyenek.