Az NBA-bíró átlagkeresete

Ha szereted a kosárlabda játékot, tapasztalt játékvezető vagy élvezed az utazást, az NBA játékvezetővé válás vonzó karrier-választás lehet. A játékvezető feladata annak biztosítása, hogy a játék mindkét csapat számára igazságos legyen. A rajongók, a játékosok és az edzők azonnali visszajátszása és tolmácsolása hozzávetőlegesen vitatja a munkát. Évekig tartó képzés és hálózatépítés szükséges a megfelelő emberekkel, hogy betörtek az üzletbe. Az utazást a játék diákjaként szeretné megkezdeni, és kihasználni minden lehetőséget, hogy megismerje a munkát. Amint a profikhoz juttatod, az NBA játékvezető fizetése akár 500.000 dollár is lehet.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

Az NBA játékvezető fizetését az év során nyolc hónapig töltött 25 nap útján kapja meg. Ha elég szerencsés lesz kiválasztani a megszerzett játékot, akkor hosszabb lehet. A feladatok közé tartozik a szabályok felülvizsgálata a játékosokkal, a csapat bemutatása, az edzőkkel való kommunikáció és maga a játék felügyelete. A munkakörnyezet több, mint a kosárlabdapálya. Az NBA játékvezetője sok időt tölt az esettanulmány és a szabálykönyvvel, hogy biztosítsa a játékszabályok szakértőit. A játékvezetők felülvizsgálják a játékfilmet, hogy megtudják, hogyan tudják javítani készségeiket. Ők is részt vesznek edzőtáborokban és játékvezetői klinikákban, hogy a munkakörülmények mellett maradjanak. A fizikai állapot csúcspontja a folyamatos munkaköri feladat. A játékvezetőknek fizikailag alkalmasnak kell lenniük ahhoz, hogy a játék gyors tempójával maradjanak, és elkerüljék a sérüléseket. A szezonon kívüli számos NBA-játékvezető a bírói táborokat és a nyári klinikákat tanítja az emberek számára, akik csatlakozni kívánnak a szakmai ranglétszámhoz. Ennek a pozíciónak a kritikus jelentősége van az osztott másodperces döntések meghozatalának, a kemény bőrnek és a játék szabályainak nagy tudatosságának.

Oktatási követelmények

Az NBA játékvezetővé válás útja fiatal korban kezdődik. Ha ez a feladat az Ön karriercélja, akkor elkezdeni kezdeni az ifjúsági sportok játékvezetőjeként. Az ifjúsági szinten tanúsítvánnyá válhat a helyi közösség hivatalos osztályai. Ahogy előrehalad, a középiskolai szintre lépsz, ha az Országos Állami Középiskolai Szövetség által jóváhagyott program igazolja. A következő lépés a hitelesítő adatok megszerzése a játékvezetőnek a kollégium szintjén. A szinttől függően a Nemzeti Junior Főiskola Atlétikai Szövetsége, az Intercollegiate Athletics Nemzeti Szövetsége vagy a Nemzeti Kollégium atlétikai Egyesület irányítása alatt áll. Még a kollégium szintjén is erős a verseny. Miután évek tapasztalata van a fejlett pozícióban, készen állsz arra, hogy egy helyet foglalhasson az NBA-ban. A pályázókat az NBA felderítők veszik fel, akik a felső szinteken élő élő eseményeket tekintik meg. Körülbelül 100 jelöltet hívnak meg az elit játékvezető táborokban való részvételre. Ha a vágást elvégzi, meghívást kap a nyári bajnokságra vagy a G-liga. A kitüntetett játékvezetők útmutatást és képzést biztosítanak a leendő bajnokok számára. A Nyári Liga résztvevői továbbfejlesztésre kerülnek. Az NBA-ba vagy a WNBA-ba történő bérlés végső ajánlása a G-liga részvételéből származik.

Ipar

Az NBA-játékvezető az idő egy részét otthoni bíróságon dolgozik, a többit a kosárlabda-arénákban, a nemzeten belül. Évente nyolc hónapig dolgozhat. A játékok hétköznapokon és hétvégén is lehetnek.

Év tapasztalat és fizetés

Az NBA játékvezető fizetése a feladat és az éves tapasztalat szerint változik. Ha a WNBA-hoz van hozzárendelve, akkor számíthat arra, hogy 425 dollárt keres egy játékra, vagy évi 180 000 dolláros fizetésre. Az új játékvezetők az NBA-nál 600 dolláronként kezdődnek, vagy évi 250 000 dollárt. A tapasztalt vagy profi játékvezetők játékonként 3500 dollárt, vagy évente 500.000 dollárt keresnek. Szakmai játékvezetővé válhat, három-öt év múlva. A kártérítési csomagok tartalmazzák az utazási ösztöndíjakat, a biztosítási és a nyugdíjazási juttatásokat. Ha kiválasztja a játékvezetőt a rájátszásban vagy a végső játékban, akkor a játéktól függően 800 és 5000 dollár között lehet keresni.

Munka növekedési trend

2017-ben a Munkaügyi Statisztikai Hivatal nyolc százalékos növekedést tervezett a bírák, a bírák és más sporttisztviselők számára. Az NBA forgalma alacsonyabb, tekintettel a munka nagy fizetésére és versenyképességére.