Víz alatti hegesztővé válás

A víz alatti hegesztő egy speciális típusú búvár. A búvárkodás és a hegesztés terén magasan képzett munkájuk során a víz alá merülnek. A világ egyik legveszélyesebb munkahelye, a víz alatti hegesztés vagy a tengeri hegesztés megköveteli, hogy jó fizikai állapotban legyen, és speciális képzésben részesüljön, mint búvár és hegesztő.

Munkaköri leírás

A víz alatti hegesztés kétféle környezetet foglal magában. Az első magában foglal egy búvárruhát és légtartályt. A másik, úgynevezett szárazhegesztés, egy speciálisan felszerelt kamrában van elhelyezve, amely nagy nyomású gázzal kényszeríti a vizet. Azokat, akik messze a víz felszínén dolgoznak, ahol barometrikus nyomás emelkedik, hiperbár hegesztőknek nevezik. Víz alatti munka közben a hegesztést elektromos diódákkal végzik, amelyek megolvasztják a fémeket, és 9 932 fokos hőmérsékletig kötik össze őket. Ez rendkívül veszélyes lehet víz alatti munka közben, ahol a gázbuborékok képződhetnek. A hidrogén vagy más robbanásveszélyes gáz nagy buborékja halálos lehet, ha a hegesztőberendezés meggyújtja.

Ezen túlmenően a munka nagy része magában foglalja a helyszín előkészítését, a merülés hossza és mélységének figyelemmel kísérését, valamint a hatóságoknak a merülés előtt történő regisztrálását. A búvárfelszereléseket és munkaeszközöket is meg kell vizsgálni és karbantartani, beleértve a sisakot, maszkot, légtartályokat és hegesztőberendezéseket is.

Oktatási követelmények

Víz alatti hegesztőhöz való csatlakozáshoz kereskedelmi búvárként kell tanúsítania, és az American Welding Society's Underwater Welding Code szerint kell képeznie. Az AWS fenntartja a listát azokról az iskolákról, amelyek kifejezetten kereskedelmi célú búvárkodásra és víz alatti hegesztésre szolgálnak. Egy ilyen kurzus befejezése a képzések megszerzéséhez szükséges, hogy mindkét tanúsítványt megkapja. Ne feledje, hogy a rekreációs búvár engedély nem elég kereskedelmi búvár lesz, így nem segít a víz alatti hegesztési tanúsítványban. Egy tipikus 21 hetes kurzus körülbelül 25 000 dollárba kerül.

A Búvárvállalkozók Nemzetközi Szövetsége, vagy az ADCI, megköveteli, hogy legalább 625 órányi hivatalos képzést tartson a kereskedelmi búvárkodásban, hogy igazolást kapjon belépő szintű pályázat / búvár. Valószínűleg további projekteknél további búváridőt és kiterjesztett képzést igényel.

Ipar

Minden olyan iparágnak, amelynél a hegesztést a víz alatt kell elvégezni, víz alatti hegesztőkre lesz szükség, hogy elvégezzék a munkát. A legnagyobb munkáltatók a kereskedelmi búvár-vállalkozók, az olaj- és gázipari vállalatok, a tengeri építőipari cégek és a hajózási társaságok. A víz alatti hegesztési projektek magukban foglalhatják a csővezetékek építését vagy javítását, tengeri fúrótornyokat, dokkokat és platformokat, bányászati ​​cégeket, hajókat, uszályokat, rohamokat, zárakat, nukleáris létesítményeket, valamint víz alatti élőhelyeket.

Év tapasztalat és fizetés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint 2017-ben 2780 kereskedelmi búvár foglalkoztatott az Egyesült Államokban, beleértve a víz alatti hegesztőket is. A kereskedelmi búvárok átlagosan 55.270 dolláros jövedelmet szereztek ebben az évben, ami azt jelenti, hogy a fele több mint ez, és fele kevesebb lett. A keresők 10 százaléka több mint 96.850 dollárt tett ki, míg az alsó 10 százalék kevesebb, mint 30.130 dollár. Az American Welding Society szerint a víz alatti hegesztők a magas keresők közé tartoznak, amely szerint évente 100 000 és 200 000 dollár között lehet keresni, különös tekintettel néhány év tapasztalatára. A legtöbb víz alatti hegesztőt projekt alapon fizetik ki, ami a munka igényeitől függően ingadozhat, mint például a merülési mélység és a környezeti tényezők.

Munka növekedési trend

A kereskedelmi búvárok iránti kereslet az Egyesült Államokban az O * NET Online szerint várhatóan 2016 és 2026 között 10–14 százalékkal nő, ami átlagosan gyorsabb. Jelenleg a legnagyobb a kereslet a kereskedelmi búvárok iránt, beleértve a hegesztőket is, Texas és Louisiana, melyet az Öböl partvidéke mentén elterjedt palagázbomba táplált. Florida és Kalifornia is magas követelményeket támaszt a kereskedelmi búvárokkal szemben.