Ipari értékesítési munka leírása

Az ipari értékesítés olyan foglalkozás, amely ipari termékeket értékesít egy adott területen vagy régióban működő vállalkozásoknak vagy magánszemélyeknek. Néhány munkáltató ezeket a szakembereket értékesítési mérnököknek vagy ipari értékesítési képviselőknek nevezi. Ez a foglalkozás olyan iparágakban található, mint a gyártási, forgalmazási és ipari ellátási szervezetek.

Oktatás

Az oktatási követelmények az ipari termékek műszaki jellegétől függenek. Néhány munkáltató egy műszaki tudományágban, például a mérnöki szakban végzett főiskolai diplomát igényel, és némelyik csak középiskolai diplomát vagy GED-et igényel. Azok, akiknek nincs technikai oktatásuk, további időt igényelhetnek a termékek vagy szolgáltatások megismerésére. A munkáltató megkövetelheti a személyiség és a technikai értékelés elvégzését annak biztosítására, hogy a jelöltek képesek legyenek ellátni a feladat felelősségét.

$config[code] not found

szakképesítés

Ezeknek a szakembereknek technikai alkalmassággal kell rendelkezniük az ipari termékek és szolgáltatások sikeres értékesítéséhez. A munkáltatók kitűnő interperszonális készségű személyeket és az ön motiváltakat keresnek. Az ipari értékesítési szakembernek célorientáltnak, versenyképesnek, meggyőzőnek kell lennie, és képesnek kell lennie egyénileg és csapatkörnyezetben dolgozni.

feladatai

A felelősség magában foglalja a potenciális ügyfelek meghívását és az utazási helyekre történő utazást, hogy értékesítsenek egy szervezet termékeit vagy szolgáltatásait. Ehhez értékesítési lehetőségeket kell találni, számos potenciális ügyféllel kell kapcsolatba lépni, bemutatnia az ipari terméket vagy szolgáltatást, és le kell zárnia az értékesítést az ügyféllel. Az értékesítés után ezek a szakemberek vásárlási megbízást hoznak létre, vagy fizetést kapnak az ügyféltől, és gondoskodnak arról, hogy az ügyfél időben megkapja a termékeket vagy szolgáltatásokat. Ezek közül a szakemberek közül sokan továbbra is segítséget nyújtanak az ügyfélnek az eladás után felmerülő bármilyen kérdéssel vagy aggodalommal. Az értékesítési feladatok mellett az ipari értékesítési szakember felelős az értékesítési jelentések elkészítéséért, a fájlok karbantartásáért és a versenytársak termékeinek felülvizsgálatáért, valamint a munkáltató új termékeinek versenyképességének megőrzéséért.

szempontok

Az ipari értékesítés számos szakembere köteles gyakran utazni és nagy területet fenntartani, néha több államban vagy országosan. Sok esetben ez a foglalkozás hosszú órákat is igényel, mivel a legtöbb értékesítés rendszeres munkaidőben történik. Más feladatok, mint például az értékesítési jelentések és a fájlok karbantartása, nem munkaidőben történik.

Fizetés

A fizetés széles körben terjedhet az ilyen típusú foglalkozásokra. Néhány munkáltató csak jutalékot fizet, míg mások alapilletményt, valamint az árbevétel alapján bónuszt és jutalékot. 2010 júniusában a CBSalary évente 63,415 dolláros nemzeti átlagkeresetet jegyez fel a foglalkozásért.