Egy állat-sürgősségi orvosi technikus fizetése

A sürgősségi állatgyógyász (EAMT) egy magasan képzett szakember, aki az állati áldozatok megőrzésére és állatmentésre nyújt segítséget. Az EAMT-k életmentő ellátást biztosítanak és segítenek az állat-egészségügyi kórházba történő szállításban. Ha szenvedélyes szeretete van az állatokkal szemben, erős vágy, hogy enyhítse szenvedését, és élvezze a gyors tempójú, folyamatosan változó környezetben való munkát, az EAMT karrierje kiváló választás lehet. A sürgősségi állatgyógyászati ​​technikus fizetései a képzéstől, az akadémiai eredményektől, a tapasztalatoktól és a pozíció követelményeitől függően államonként eltérőek.

$config[code] not found

Tapasztalat, oktatás és képzés

Számos sürgősségi állatgyógyász szerzett tapasztalatot az élet korai szakaszában, házi és háziállatok gondozásában. Önkéntes állatmentő menedékhelyen vagy bentlakásos kennel, tenyésztő vagy kisállat ápolására szolgálhatnak. Az American Veterinary Medical Association (AVMA) akkreditált ifjúsági és közösségi főiskolák kínálnak kétéves programokat az állatgyógyászatban. Az online műszaki képzés és főiskolák állatorvosi technológiákkal, laboratóriumi eljárásokkal és állati elsősegélynyújtással és gondozással foglalkozó programokat kínálnak. A diplomások diplomát szereznek, és jogosultak EAMT minősítésére. A belépő szintű sürgősségi állatgyógyászok a bérkeresők legalacsonyabb 10 százalékában vannak besorolásukban. A MySalary.com 2011-es adatai a 30307 dollár éves átlagbérét tükrözik.

Feladatok

Az EAMT-k megmentik a forgalmat elrettentett, megfélemlített állatokat, és beavatkoznak az állat elhanyagolásának vagy kegyetlenségének bejelentett eseteiben. Feladataik változatosak és változatosak. Gondoskodnak a háziállatokról, a haszonállatokról, a kutatási fajokról és az állatkertekről és a cirkuszi lakosokról. Az EAMT-k állatkórházakban, klinikákban, menedékházakban, magán állatorvosi gyakorlatban, kutatási és beszállási létesítményekben és kormányzati szervekben dolgoznak. Országos szinten az EAMT-k évente több százezer sürgősségi hívásra válaszolnak. Az Arizona Humán Társaság beszámolt arról, hogy a sürgősségi állatgyógyászok több mint 18 000 sürgősségi hívásra reagáltak az állati kegyetlenségre / gondatlanságra, vagy az intervencióra vagy mentésre szoruló állatokra 2009-ben. Tisztítják a sebeket, és vizet és intravénás folyadékot biztosítanak. Az EAMT-k rögzítik az állatbeteg létfontosságú jeleit, értékelik az állat általános egészségi állapotát, és szükség esetén szállítják az állatot az ügynökség vagy állat-egészségügyi létesítménybe, amely a legjobban szolgálja azonnali szükségleteit. Az EAMT tisztítja a ketreceket, a vizet és a takarmányokat, és figyelemmel kíséri az egészségüket. Az EAMT-k laboratóriumi vizsgálatokat végeznek, mint például a vérszámlálást és a vizeletvizsgálatot, gyűjtik a szövetmintákat és gondoskodnak az állat-egészségügyi felügyelet irányítása alatt. Az EAMT-k az előírt gyógyszereket és gyógyszereket adják be, megváltoztatják a kötszereket, és segítik az állat-rehabilitációs erőfeszítéseket.

Bérek

kutya képe Mat Hayward által a Fotolia.com-tól

A MySalary.com arról számol be, hogy 2011-ben a sürgősségi állatgyógyász technikai éves átlagkeresete 32 602 dollár. A középfokú végzettséggel rendelkező és nagy tapasztalattal rendelkező technikusok, akik a keresők 10% -ába esnek, évente átlagosan 39,695 dollárt kapnak. A széleskörű klinikai tapasztalatok megszerzése után számos EMTA indítja el saját kisvállalkozását, amely beszállást, sérülést helyreállító, képzési és alapvető egészségügyi szolgáltatásokat kínál.

Foglalkoztatási Outlook

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal 2010-11-es kiadásában az Oktatási Outlook kézikönyvében beszámol arról, hogy az állat-egészségügyi szakemberek és a technológusok foglalkoztatása 2008-tól 2018-ig 36% -kal nő. A várt növekedés ezen a területen gyorsabb lesz, mint az országos átlag minden foglalkozás esetében. A kedvtelésből tartott állatok tulajdonosai családjuk részét képezik. Professzionális, kiváló és könyörületes ellátást kívánnak. A növekvő kereslet kielégítése érdekében az EAMT-ekre az Egyesült Államok minden régiójában szükség lesz.

2016 Állatorvosi technológusok és technikusok fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az állatorvosi technológusok és technikusok 2016-ban átlagosan 32.490 dolláros fizetést szereztek. Alacsony szinten az állatorvosok és technikusok 26,870 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százaléka 38,950 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 102 000 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban állatorvos-technikusként és technikusként.