Mik a személyzeti tisztviselő feladatai?

A személyzeti tisztviselő felelős a munkavállalói kapcsolatok kezeléséért és a személyzeti kérdések kezeléséért. Függetlenül tud dolgozni, egy szerződéses csapat részeként, amelyet egy vállalat bérelt, vagy munkavállalóként házon belül dolgozik. A személyzeti tisztviselők az állami és a magánszektorban dolgoznak.

Fő kötelességek

A személyzeti tiszt elsődleges szerepe az, hogy tanácsokat adjon és stratégiákat kezdeményezzen a személyzet hatékony felhasználására. A személyzeti tisztnek figyelembe kell vennie olyan kérdéseket, mint a munkamódszerek, a toborzási stratégiák és a fizetési szintek. Meg kell győződnie arról, hogy a vállalat a személyzet megfelelő egyensúlyát alkalmazza a képességek és a tapasztalatok tekintetében, és képzést biztosít a rászorulóknak, hogy a vállalat üzleti célokat érhessen el. A személyzeti tisztnek világos képet kell kapnia az adott üzleti célokról, és képesnek kell lennie arra, hogy stratégiákat kezdeményezzen azok eléréséhez.

Tanácsadó szerep

A személyzet tisztviselője szintén kulcsfontosságú tanácsadói forrás az olyan kérdésekben, mint a fizetés, a bónusz-rendszerek és az egyéb munkakörnyezet, például a nyugdíjrendszerek. Egy személyzeti tiszt szorosan együttműködik más szervezeti egységekkel, tanácsadóként, segítve a vezetőket az üzleti politikának és eljárásoknak a gyakorlatba való átültetésében. Azt is elvárja, hogy elősegítse az egyenlőséget és a sokféleséget a vállalaton belül a különböző faji egyenlőséggel, fogyatékkal élőkkel, életkorral és vallással foglalkozó szervezetekkel való kapcsolattartással. Tudatában kell lennie minden olyan szövetségi szinten alkalmazott megbízásnak az ilyen kérdésekben, és gondoskodnia kell arról, hogy a vállalat ilyen paramétereken belül dolgozzon. A személyzeti tisztnek rendszeres jelentéseket kell készítenie a menedzsmentnek a személyzeti kérdésekről, és tanácsot kell adnia arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet a legjobban megfelelni a készségek vagy a személyzet szintjének hiányosságainak.

Személyzeti támogatási feladatok

A személyzeti tiszt kulcsfontosságú célja a meglévő személyzet felvétele és megtartása. Tervez oktatási anyagokat az új munkatársak megérkezésére, és néha személyesen is részt vesznek indukcióikban. Azt is elvégzi, hogy más szervezeti egységekben végezzen kutatást annak érdekében, hogy a vezetők biztosítsák a szükséges képzési forrásokat.

A személyzet tisztviselője döntő szerepet játszik a személyzet felvételében és felvételében. Gyakran írja a munkaköri leírásokat, és a hirdetéseket házon belül vagy kívül helyezi el. Ezután elkészít egy rövid listát a legjobb pályázókról, személyesen meghallgatja őket, és kiválasztja a legjobb pályázókat. A személyzeti tisztnek pontos személyzeti nyilvántartást kell tartania, és biztosítania kell, hogy bizalmasan kezeljék őket. A személyzet tisztviselője szintén bérszámfejtési rendellenességekre hajlamos, és nyilvántartást vezet a személyzet fizetéséről. Gyakran hallja a sérelmeket, és fegyelmi eljárásokat hoz létre a személyzet tagjai közötti konfliktusok helyreállítására.