Az ügyvezető alelnök munkaköri leírása

Az ügyvezető alelnök (EVP) felelős a szervezet működési teljesítményének maximalizálásáért és pénzügyi céljainak eléréséért. Az EVP-k széles körű felelősséggel rendelkeznek az igazgatósággal való kommunikációtól kezdve az operatív költségvetések elkészítéséig egy stratégiai terv felügyeletéig. Ehhez a pozícióhoz tipikusan bachelor üzleti diplomát és 7-10 éves tapasztalatot kell biztosítani, valamint kiemelkedő vezetői készségekkel, bemutatott vezetéssel és a problémák megoldására való képességgel.

$config[code] not found

Álláscél

Az EVP felelős a szervezet működési teljesítményének maximalizálásáért és pénzügyi céljainak eléréséért. Az EVP tipikus funkciói közé tartozhat az igazgatósággal való kapcsolattartás, az igazgatósági üléseken való részvétel, a szervezet megfelelő pénzügyi gyakorlatának biztosítása, a stratégiai terv kezelése, az egészséges munkakörnyezet biztosítása és a bevételek és az általános műveletek felügyelete.

Az EVP jelentést tehet a vezérigazgatónak vagy az igazgatóság elnökének, és rendszerint számos személyzetet, például a műveleti igazgatót és a pénzügyi igazgatót kezeli.

feladatai

Az ügyvezető alelnököknek számos szervezeti egysége és a szervezet különböző tagjai között széles körű felelősségi körök vannak. Ezek a következők lehetnek:

Pénzügy: felelős a szervezet megfelelő pénzgazdálkodásáért, a bevételek növelésének és a költségek csökkentésének módjairól, a pénzügyi jelentések elemzéséről és a személyzet és egy ellenőrző bizottság munkájáról működési költségvetések előkészítéséhez.

Emberi erőforrások: az egészséges munkahelyi környezet megőrzése és a megfelelő politikák és eljárások biztosítása.

Igazgatótanács: információcsere az igazgatósággal annak biztosítása érdekében, hogy naprakészen tartsák a tevékenységeket, pénzügyi információkat szolgáltassanak és részt vegyenek az igazgatósági üléseken.

Üzleti fejlesztés: felelős az értékesítési innovációkért és a stratégiai üzleti fejlesztésért.

szakképesítés

A szervezetek jellemzően bachelor-fokozatot igényelnek, bár előrehaladott fokozatot gyakran előnyben részesítenek. Számos szervezetnek 7-10 éves tapasztalatra van szüksége a korábbi vezetői szintű tapasztalatokkal kapcsolatban.

szakértelem

Az oktatás és a korábbi tapasztalatok mellett számos olyan készség és személyi tulajdonság van, amelyek gyakran szükségesek a pozícióhoz, mint például a kiemelkedő vezetői készségek, a bemutatott vezetés, a fiskális menedzsment tapasztalatai, a képesség, hogy hatékonyan delegálhassanak és fenntartsanak egy „nagy képet” stratégiai nézetet. Az EVP-nek is jónak kell lennie a problémák megoldására, képesnek kell lennie a politikák napi rutinszerű műveletekre való átültetésére, és önbiztos, magabiztos és célorientált.

Fizetési információk

SalaryList.com szerint 2010 májusától egy ügyvezető alelnök átlagos fizetése 178 000 dollár volt. Az EVP-k számos olyan beállításban alkalmazhatók, amelyek a nonprofit szervezetektől a magánvállalatokig terjednek. A konkrét fizetések függhetnek a foglalkoztatási beállítástól.