A klíringügynök munkaköri leírása

Az elszámolási ügynökök általában az exportra szánt áruk csomagolásáért felelősek. Az árukat teherautókba vagy rakomány konténerekbe lehet csomagolni, amelyeket szállítanak vagy szállítanak. A klíringügynökök felelősek az áru csomagolásával kapcsolatos szükséges papírmunka kezeléséért is.

Oktatás

A belépő szintű pozíció esetében az elszámolási ügynöknek nincs szüksége középiskolai diplomára. A legtöbb vállalat rendszerint munkahelyi képzést biztosít az új alkalmazottak számára. Ha fejlettebb pozícióban kíván dolgozni, mint elszámolási ügynök, akkor olyan szállítmányozási és teherszállítási bróker tanfolyamokat is végezhet, amelyeket vállalhat.

$config[code] not found

Tanúsítvány

Biztosítani kell a tanúsítvány megszerzését annak érdekében, hogy elszámolási ügynök legyen. A tanúsítás megszerzése növeli a hitelességét az iparágban. A tanúsított elszámolási ügynök képes lesz nemzetközi szinten is dolgozni. Az Egyesült Államokban a tanúsítást a Szövetségi Tengerészeti Bizottság biztosítja. Ez megköveteli, hogy legalább hároméves tapasztalattal rendelkezzenek, és nem kellett volna elítélni semmiféle bűncselekményről. A klíringügynöknek nem kell semmilyen vizsgát elhelyeznie ahhoz, hogy igazolást kapjon.

felelősségek és kötelességek

A legtöbb esetben a klíringügynök felelős annak biztosításáért, hogy a megvásárolt árukat a megfelelő vevőknek szállítsák. Az elszámolási ügynök a szállítmányokkal kapcsolatos dokumentációt is kezeli, beleértve a biztosítási űrlapokat és a küldő formákat is. Azt is biztosítja, hogy a szállítmány megfeleljen a veszélyes szállítási előírásoknak. Ő nyomon követi az útválasztási információkat. Az elszámolási ügynök kötelessége annak ellenőrzése, hogy az általa használt fuvarozó megfelelően engedélyezett-e. Fejleszt egy olyan logisztikát is, amelyet a változások nyomon követésére és az áruk szállításának biztosítására használ. A legtöbb egyén tisztázó ügynökei meghatalmazást adnak. Az elszámolási ügynök megrendeli a rakományok csomagolására használt konténereket, hogy a megfelelő helyre szállítsák, és a fuvardíjakat vizsgálja.

Kívánatos készségek

Az elszámoló ügynöknek jó koordinációs készséggel kell rendelkeznie, és alapvető ismeretekkel kell rendelkeznie a jog és a számviteli gyakorlat terén. Jó szervezeti készségekre és kommunikációs készségekre van szüksége, mind szóban, mind írásban. Javasoljuk a jó vezetési készségeket és az interperszonális készségeket. Jó ügyfélszolgálati készségekkel kell rendelkeznie, és figyelnie kell a részletekre.

Kártérítés

A fizetési szakértők szerint az elszámolási ügynök átlagos fizetése évi 47.500 dollár. A tapasztalat, az oktatás és a helyszín szintje mind befolyásolja a fizetési tartományt.