Éttermi marketingvezető feladatai

Az éttermi marketingvezető felelős azért, hogy hatékonyan támogassa éttermét az értékesítés érdekében. A nagyobb éttermi láncok összehangolhatják ezt a munkát különböző regionális irodákon keresztül, míg a kisebb üzletek egy-egy egyedi, minden marketingtevékenységet kezelhetnek.

A munkavállalók segítése A stratégia megértése

Az étterem marketing menedzsernek egyértelműen közölnie kell stratégiáját az alkalmazottakkal, hogy mindenki megértse szerepét a végrehajtásában. Egy nagy étteremcsoportnál ez nehéz feladat lehet az üzletek és a munkavállalók teljes számától függően. Például, ha egy új menüpontot tesztelnek az ország egyik régiójában, az étterem marketingvezetőjének gondoskodnia kell arról, hogy ezek az alkalmazottak teljes mértékben tájékoztatást kapjanak a promóciós tétel különleges árképzéséről. Használhatja az étterem belső munkatársai honlapját, céges hírlevelét, vagy más eszközt a célt foglalkoztató népesség oktatására.

$config[code] not found

A webes jelenlét növelése

Az étterem vagy étterem csoport webes jelenlétének növelése az étterem marketingvezetőjének egyik fő feladata. Ez magában foglalhatja az étterem honlapjának és a közösségi média oldalak frissítéséért felelős alkalmazottak felügyeletét, vagy magának a munkának a helyi étkezőben történő alkalmazásakor. A marketingvezető nyomon követi a pozitív és negatív visszajelzéseket az ügyfelekről a minősítési weboldalakon, és olyan szociális média eszközöket használ, mint a Twitter és a Facebook, hogy közvetlenül vegyenek részt az ügyfelekkel.

Esemény ütemezése és promóciók

Az étterem marketing menedzsere jótékonysági adománygyűjtőket, éttermi évfordulókat és egyéb különleges eseményeket szervezhet a vásárlók vonzására. Ő is lehet az eseményeket szervező és logisztikai feladataik ellátása, ha egy kis, nem franchise étteremben dolgozik. A helyi médiumokkal, például újságokkal és rádióval dolgozik, hogy növelje a nyilvánosság tudatosságát az eseményekről, és maximalizálja az ügyfelek részvételét. Az adománygyűjtő szponzorálásakor gondoskodhat arról, hogy az árbevétel egy részét egy jótékonysági szervezetnek adományozzák, és ezáltal pozitív nyilvánosságot teremtsenek, és kiemeljék az étterem helyi közösség támogatását.

Oktatási és tapasztalati követelmények

Az étteremipar iránti érdeklődésen túlmenően az éttermi marketing menedzsernek közvetlen tapasztalattal kell rendelkeznie a reklám, értékesítés, marketing vagy más kapcsolódó területen. További tapasztalatok szerezhetők meg egy ügynökségi vagy üzleti marketing gyakorlaton keresztül. A munkáltatótól függően a marketing, a közkapcsolatok, illetve más kommunikációs területeken végzett főiskolai végzettség is szükséges lehet.