A polgári felügyelő feladatai

A polgári ellenőröknek számos fontos feladata van az építőiparban. Fő feladata a minőségbiztosítás biztosítása bármely állami vagy magánépítési projekt esetében. Ezt fizikai ellenőrzéssel végzik. Egyéb feladatok közé tartozik a javasolt tervek vizsgálata és az építési projekt társadalmi és gazdasági hatásainak felülvizsgálata. A polgári ellenőr egy magánvállalkozásnál vagy az államnál dolgozhat.

Ellenőrizze az építési helyeket

A polgári ellenőr több alkalommal meglátogatja az építkezést. Néhányan bejelentik, míg mások meglepetés. E látogatások célja annak biztosítása, hogy a munkát a helyi és szövetségi építési szabályok szerint végezzék. A Phoenix kormányzati honlapja szerint, amikor egy polgári ellenőr jogsértést talál, értesítést küld a jogsértésről, és nyomon követést végez annak érdekében, hogy a korrekciókat elvégezzék. Az ilyen javítások elvégzéséig nem lehet más építési munkát végezni.

$config[code] not found

Az építési tervek áttekintése

Egy polgári ellenőr dolgozik az építőipari vállalatnál, hogy felülvizsgálja terveit, és gondoskodjon arról, hogy a tervek megfeleljenek az építési előírásoknak. Ha hiányosságokat fedez fel, az ellenőr javaslatokat tesz annak érdekében, hogy az építők meghatározzák a kódkövetelmények teljesítését. Az építőipari cégek a kódex-megfeleléssel kapcsolatos kérdéseikkel is kapcsolatba lépnek a polgári ellenőrsel. Az ellenőr biztosítja a megfelelő információkat, vagy irányítja a kérdezőt a megfelelő kormányzati szervnek.

Válaszoljon a panaszokra

Ha egy állampolgár építési területre vagy tervezett tervekre panaszkodik, a polgári ellenőr feladata a panasz kivizsgálása. Ez olyan egyszerű, mint a polgárok megnyugtatása, hogy az építési szabályokat követik és segítik a személyt abban, hogy mit jelent a projekt. Ha egy kódsértésről számolnak be, a polgári ellenőr megfelelően vizsgálja. Az informátorok néha a munkát végző cégből származnak, és a polgári ellenőrnek jó ítéletet kell használnia, hogy ne fedje fel a személy személyazonosságát.

Koordináta projektek

Amikor több városi építési vagy karbantartási projekt működik egyszerre, a polgári ellenőr feladata, hogy koordinálja őket. Ez magában foglalja az összes terv és időkeret felülvizsgálatát, és annak biztosítását, hogy a munkát logikus sorrendben végezzék. A magasabb szintű polgári ellenőrök felelősek a havi becslések elvégzéséért és a fizetési menetrendek tárgyalásáért a vállalkozókkal. Példák a városi projektekre a víz- és csatornahálózat-munka, a világítás és a viharcsatorna-karbantartás.