Mi a legfontosabb a munkahelyi pályázókban: tapasztalat vagy hozzáállás?

Ami a leginkább fontos az alkalmazottak felvétele során - tapasztalat vagy hozzáállás?

A Futurestep felmérése szerint sem.

A közvélemény-kutatás során a vezetők megkérdezték, hogy a munkavállalók felvételekor milyen legfontosabb tényezők.

  • 16 százalék azt mondja, hogy a munkajelölt hozzáállása (például a bizalom vagy az önállóság) a leginkább fontos.
  • 24 százalék azt mondja, hogy a korábbi munkatapasztalat leginkább fontos.
  • 27 százaléka azt mondja, hogy az állásjelölt képessége leginkább számít.
  • 33 százalék azt mondja, hogy a jelölt motivációi és a vezetők számítanak a leginkább.

Pontosan mit jelentenek a válaszadók „motivációk és vezetők”?

Például a tanulmány megállapítja, hogy egyes alkalmazottak hatalmát motiválhatják, például a nagyobb felelősség, a hatás és a munkahelyi státusz elérésének ösztönzése. Ha a munkahelye versenyképes, az új alkalmazottak számára a motiváció nagyszerű lenne, mivel ez segítené őket.

Másrészről, ha a munkahelye együttműködőbb és nyugodtabb, akkor az erővel motivált alkalmazott valószínűleg nem lenne jó illeszkedés, és nem lenne jó.

Hogyan fedezheti fel a munkajelölt motivációit?

Ez általában nem az, amit a munkavállalók meghallgatásakor figyelembe vesz, és a válasz megismerése egy kicsit több tapintást igényel, mint amilyennek a gyakori kérdésekre tehetsz. Miközben megtanulhatsz egy személy tapasztalatáról és készségéről az önéletrajzból vagy a munkahelyi alkalmazásból, egy kicsit bonyolultabb az, hogy megtudja, mit csinál.

Néhány javaslat erre:

Érintse meg a hálózatba

A felmérés megállapította, hogy a munkaadók több mint fele fordul elő először a szakmai kapcsolattartókhoz, amikor nyitott pozíciókat tölt be. A keresés egy része kérheti a kapcsolattartóktól, hogy egy kicsit elmagyarázzák, mit gondolnak, hogy motiválják a javasolt jelölteket. Különösen, ha korábban dolgoztak a személyrel, a kapcsolattartók valószínűleg jó betekintést nyernek, hogy ez a személy pénz, elismerés, státusz, együttműködés, társadalmilag felelős cselekedetek vagy más tényezők kombinációja.

Figyelje a szociális média személyiségét

A LinkedIn a második számú hely, ahol a munkáltatók a felmérésben munkaköröket keresnek. A LinkedIn és más szociális hálózatok nagyszerű forrást jelenthetnek a toborzáshoz, és bepillantást nyerhetnek a potenciális jelölt motivátoraiba és vezetőikbe. Fontolgat:

  • Folyamatosan megosztja hasznos információkkal másokkal? Ezt a személyt arra ösztönözheti, hogy segítsen (együttműködő), vagy esetleg szakértőnek (státusz alapúnak) tekinthető.
  • Hajlamos-e többnyire saját teljesítményeiről közzétenni? Lehet, hogy a személy nagyon versenyképes, de egy kis hangja is süket a társadalmi interakciókhoz.
  • Gyakran előfordul, hogy válaszoljon a kérdésekre, vagy mások irányítására? Lehet, hogy a személy nagyon együttműködő és egy „ember személy”.
  • Kíváncsiságot mutat az új trendek, innovációk vagy fejlesztések terén az iparágban? A személy lehet újító, és a tanulási vágy motiválja.

A társadalmi médiában élő emberek figyelése szintén jó módja lehet a „passzív álláskeresőknek” - azoknak, akik nem keresnek aktívan új munkahelyeket, de felkínálhatók, ha a megfelelő alkalmat kínálják. A megkérdezettek közel egyharmada azt mondta, hogy a passzív álláskeresők általában a legjobb jelöltek.

Kérdezze meg a helyes kérdéseket

Egy interjú során mélyebben kell vizsgálnia a motivációkat. A következő kérdések megkérdezése segíthet:

  • Mi motiválta Önt arra, hogy elhagyja a korábbi munkáját?
  • Mi volt a legkedvezőbb az Ön számára egy elért eredményért?
  • Mi teszi a legboldogabbá egy munkát?
  • Mit keres egy munkakörnyezetben?
  • Miért akartad megtanulni egy megtanult készséget, mint például egy tanúsítást?

Az emberek azt mondhatják, hogy cselekedtek, mert nem teljesültek, gyorsabban akartak mozogni, kíváncsi volt valamire, szeretnék növelni fizetésüket, vagy több lehetőséget akartak. Ha a nyomonkövetési kérdésekre adott válaszokba mélyebbre raksz, képet kaphatsz arról, hogy mi motiválja az egyént az alkalmazottak felvételekor.

Menedzserként megértettem, hogy a motivációs motivációk és a vezetők természetesen jönnek létre, amikor egy ideig dolgoznak az emberekkel, és ez a tudás nagyon hasznos, ha dolgozunk és dolgozunk. Például, ha tudod, hogy valakit a státusz motivál, a promóció felajánlása megakadályozhatja, hogy elhagyják őket, de ha a pénz motiválja, fontosabb lenne az emelés.

Még soha nem gondoltam, hogy a bérbeadás részeként használnám a motivációt. Ez nem az egyetlen tényező, amit természetesen figyelembe kell vennie, de természetesen ez a csomag része.

Állásinterjú Fotó a Shutterstock-on keresztül

1