Tanterv igazgatói munkaköri leírás

A tantervvezetők az oktatási szempontok széles körét felügyelik egy iskolai körzetben. Biztosítják, hogy a kerület tanterve megfeleljen az oktatási elvárásoknak és szabványoknak; az iskolák megfelelő tankönyveket használnak; és a tanároknak megvan a képességük, hogy magas színvonalú oktatást nyújtsanak a diákoknak. A tantervvezetők magán- és középiskolákban, főiskolákban és egyetemeken dolgoznak. Ez a karrier ideális a nagy munkatapasztalattal és a fejlett tudományos végzettséggel rendelkező tanárok számára.

$config[code] not found

A készségek használata

Kiváló vezetői és tervezési készségek elengedhetetlenek a tantervvezetők sikeréhez. A tantervi szakemberek csapatának vezetése és irányítása, valamint a tanterv felülvizsgálati programjainak összehangolása számos iskolában. A tantervvezetők analitikus készségeket használnak a programok hatékonyságának értékelésére és a hiányosságok és a problémamegoldó készségek azonosítására a kiigazítások elvégzéséhez. Jó kommunikációs és interperszonális készségekkel kell rendelkezniük a különböző szakemberekkel való együttműködéshez, mint például az oktatás államfelügyelője, és együttműködve a szülőkkel és a közösséggel.

Vezetés biztosítása

A tantervvezető elsődleges feladata a tanterv végrehajtásának és értékelésének irányítása. Kezdheti azzal, hogy együttműködik más adminisztrátorokkal, hogy fejlessze a kerület oktatási politikáit és irányelveit, amelyeket az iskoláknak be kell tartaniuk. Például amikor a kerület a számítógépekbe fektet be a tanítás és a tanulás javítására, a tantervvezető kidolgozza az integrációját irányító politikákat. Az igazgató ugyancsak a tantervi szakemberekkel dolgozik, hogy folyamatosan felülvizsgálja a kerület tanterveit, és biztosítsa, hogy releváns és aktuális legyen.

Tanárok támogatása

A tantervek értékelésétől eltekintve a tantervek vezetői képzést szerveznek a tanárok számára, akik naprakészek maradnak a tanítási stratégiákról és technikákról. A program költségvetéseit is figyelemmel kísérik; válaszoljon a körzeti tantervre vonatkozó nyilvános kérdésekre; az iskolákat érintő kérdések megvitatása érdekében találkozókat szervez az iskolavezetőkkel és az asszisztens főigazgatókkal; és készítsen jelentéseket a szuperintendensek számára. Bár a főiskolákban és az egyetemeken dolgozó tantervek igazgatói hasonló feladatokat látnak el, gyakran egy adott témára összpontosítanak, mint pl.

Megközelítés

Ahhoz, hogy egy iskolai kerület tantervi igazgatójává váljon, legalább egy mesterképzésre van szüksége az oktatási adminisztráció, az oktatáspolitika és a menedzsment területén, vagy egy szorosan kapcsolódó területen. Mivel a kerületek gyakran a legalább ötéves munkatapasztalattal rendelkező szakembereket részesítik előnyben, a legtöbb tantervvezető tanárként kezdi meg a munkát. A főiskolák és az egyetemek legalább egy mesterfokozattal rendelkező tantervi igazgatót bérelnek egy kapcsolódó területen. Például, a jogtudományi tantervi igazgatót bérlő egyetem legalább egy jogi diplomát vesz igénybe. Azok a tantervi szakemberek, akik az előzetes képzettséggel foglalkoznak, mint pl.