Alapkezelő és befektetési bankár

A nyilvánosság fejében, különösen a 2008-2009-es globális banki válság után, minden bankár egyenlő és minden egyformán kellemetlen. Természetesen ez pontatlan. A legtöbb bankár szakembernek tartja magát, egy világos etikai magatartási kódexet követve, és szakértői szolgáltatásokat nyújt ügyfeleinek. A pénzügyi szolgáltatások területén számos karrier található, amelyek közül csak a befektetési banki és az alapkezelői tevékenység.

$config[code] not found

szakképesítés

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

A befektetési bankok csak szakképzett szakma. A pályázók első fokozatúak lehetnek bármilyen fegyelemben. Az emberek azonban egyre inkább az MBA és az MSc fokozatokkal rendelkező befektetési bankokhoz csatlakoznak a pénzügyekkel kapcsolatos témákhoz, mint például a számvitel, a közgazdaságtan és a statisztika. A legtöbb alapkezelő is végzett. Egyes alapkezelő cégek képzési programokat kínálnak a nem diplomásoknak, hogy lehetővé tegyék számukra, hogy tapasztalatokat szerezzenek az adminisztratív vagy kutatási szerepekben. Ezekből a szerepekből a tehetséges alkalmazottak támogathatók az alapkezelői pozíciókba. A befektetési bankok és az alapkezelő cégek nyári gyakorlatokat kínálnak a diákoknak. Sokan szinte teljes egészében olyan hallgatókból toboroznak, akik befejezték ezeket a gyakorlatokat.

Kiképzés

Comstock képek / Comstock / Getty Images

Mind a befektetési bankárok, mind az alapkezelők képzését elsősorban a vállalat irányítja, és munkahelyi coachingból áll. A diplomás képzési programok, különösen a befektetési banki szolgáltatások esetében, általában lehetővé teszik a gyakornokok számára, hogy szakosodás előtt több különböző osztályon dolgozzanak. Számos kurzus áll rendelkezésre, melyet a szakmai szervezetek és a szakképzési házak kínálnak, amelyek különböző típusú alapokat, kockázatkezelést és az alapkezelés egyéb aspektusait fedik le. Lehetőség van egy hazai tanulmányi kurzus követésére is.

feladatai

Creatas Images / Creatas / Getty Images

A befektetési banki tevékenység nagyon széles terület. Általánosságban elmondható, hogy a befektetési bankok pénzügyi szolgáltatásokat nyújtanak vállalatok, intézmények, kormányzati szervek és gazdag egyének számára. Segítenek az ügyfeleknek üzleti tevékenységük finanszírozásában, a tőkepiacokon felhalmozott pénzeszközökkel, és a lehető legtöbbet hozzák ki befektetéseikből. A befektetési bankár felelőssége bármit is lefedhet az ügyfélkapcsolat-menedzsmenttől a back office funkciókig. Az alapkezelő határozottabb szerepet tölt be, és néhány alapkezelő befektetési bankokban dolgozik. Az alapkezelők olyan kereskedési döntéseket hoznak, amelyek célja az általuk kezelt pénzeszközök növelése. Az egyes beruházások kockázatait elemzik, és figyelemmel kíséri az alap előrehaladását.

Karrier előrelépés

A legfiatalabb befektetési banki pozíció az analitikus pozíciója, szorosan követte a társult. A diplomás várhatóan öt évet tölthet ezekben a junior pozíciókban, mielőtt az alelnöke lett volna, amikor az ügyfélkapcsolatokban egyre inkább részt vesznek. A legmagasabb rangú pozíció, amelyet az ügyvezető igazgatóra törekszenek. Az alapkezelés kevésbé strukturált pálya. A befektetési banki ügyletekhez hasonlóan a szokásos első szerepe az elemző, majd a vezető elemző. A portfóliókezelőre vonatkozó promóció ezután követhető. Ezt követően minden a menedzser portfóliójának teljesítményétől függ.