Hitel és gyűjtemények munkaköri leírása

A hitel- és gyűjtőügynök kezeli a számlázást és a gyűjteményeket egy vállalat vagy szervezet számára. A hitel- és gyűjtőügynökök gondoskodnak arról, hogy cégük pontos fizetést kapjon időben. Számos iparágban dolgoznak, és a gyűjtemények mellett gyakran végeznek általános irodai feladatokat, mint például a dokumentumok faxolása, számlák beírása vagy üzenetrögzítő telefonok.

alapjai

A hitel- és gyűjtőügynökök rendszerint számítógépes szoftvert használnak az ügyfelek elérhetőségének, a bűnözői számlák, a fizetési tervek és a késedelmi díjak nyomon követéséhez. Ha egy fiók késedelmes, a beszedő ügynökök megpróbálják telefonon, e-mailben vagy e-mailben elérni a fogyasztót. A gyűjtő ügynökök eldöntik, hogy melyik számlákkal kell azonnali figyelmet szentelni, szemben azokkal, amelyeket más időpontban lehet kezelni. Azt is meghatározhatják a késedelmes számlák késedelmi díjait. Bizonyos esetekben a hitel- és a gyűjtőügynökök olyan ügyfelekkel fognak dolgozni, akiknek a számlái késedelmesek, és kisebb kifizetéseket kínálnak hosszabb ideig.

$config[code] not found

szakértelem

A hitel- és gyűjtőügynököknek erős matematikai készségekkel, szilárd megértéssel kell rendelkezniük a pénzügyekről és arról, hogyan kell használni a gyűjteményekhez használt számítógépes szoftvert. Míg a gyűjtemények ügynökeinek udvarias és professzionális viselkedéssel kell rendelkezniük az ügyfelekkel, ők is magabiztosnak és magabiztosnak kell maradniuk. Ezekkel a tulajdonságokkal együtt a hitel- és gyűjtőügynököknek szervezettnek, rugalmasnak, analitikusnak és rugalmasnak kell lenniük, amikor az adósság megoldására törekszenek.

Háttér

A hitel- és gyűjtőügynökökre vonatkozó követelmények általában iparágonként változnak. A legtöbbnek legalább egy középiskolai diplomát vagy azzal egyenértékűnek kell lennie. Egyes cégek munkát csak kollektív ügynököknek kínálnak, akik társult vagy főiskolai végzettséggel rendelkeznek. A gyűjtemények ügynökei általában üzleti, adminisztrációs, matematikai és esetleg közgazdasági és számviteli területeket foglalnak magukban. A menedzserként dolgozó hitel- és gyűjtőügynökök általában még mindig elkötelezettek a mindennapi munkatársak tagjaként, mielőtt előléptek.

Kilátások

2008 májusában az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) szerint több mint 411 000 munkavállalót foglalkoztatott gyűjtőként, amely 2008-tól 2018-ig előrejelezte, hogy ez a szám növekedni fog. A BLS szerint a kollekciók ügynökei valószínűleg 9 százalékkal nőnek 2008 és 2018 között - vagy ugyanolyan gyors ütemben, mint az összes többi foglalkozás növekedési üteme.

Kereset

A kollektív ügynökök bérei az ipar, a feladatok és a tapasztalatok szerint különböznek. A BLS szerint a kollekciók ügynökei 2008 májusában óránkénti 14,73 dolláros átlagkeresetet szereztek.