Az állami képviselő munkaköri leírása

Az állami képviselő egy olyan politikus, aki állami szintű jogalkotási ágon dolgozik. Ezek a politikusok a helyi városokat vagy megyéket képviselik, és segítenek a választók számára előnyös állami törvények kialakításában. Az állami képviselői karrier gyakran előremutató a jövőbeni pozíciókhoz az Egyesült Államok kongresszusával vagy más politikai vagy állami munkával az állami vagy szövetségi szinten.

Feladatok

Az állami képviselők bevezetik és szavaznak a választók érdekeit képviselő szavazatokról (szavazati körzetükben élő emberek). Új törvényeket hoznak létre, módosítják vagy frissítik a régi törvényeket, és a jogalkotási ágon belüli kutatási bizottságokban szolgálnak. Ezek a képviselők támogatják az állam alkotmányát, és a módosítások szükségességéről szavaznak az Alkotmány módosításáról. Ezek olyan kérdésekre vonatkozhatnak, mint például az oktatás, a szállítás, a kereskedelem, az állami adók és az egyéb, a helyi lakosokat érintő elemek. A képviselők segítséget nyújthatnak a választóknak olyan személyes jogi kérdésekben is, mint a bevándorlás vagy az igazságszolgáltatás problémái.

$config[code] not found

követelmények

Ahhoz, hogy egy állam képviselője legyen, az egyénnek lakóhellyel kell rendelkeznie azon a területen, amelyet képvisel. 21 és 67 éves kor között kell lennie, bár a pontos korhatár államtól függ. Az állam képviselői a választást megelőző 20 évben nem lehetnek bűnösnek ítélhetők, és nem rendelkezhetnek semmilyen más politikai munkával, amíg a törvényhozás során szolgálnak. A legtöbb állam 4 évre választja képviselőit, bár a határidők és az időtartam változhat.

Az állami jogalkotókban dolgozók teljes munkaidőben dolgozhatnak elfoglalt időszakok alatt, de az év nagy részében gyakran más munkát végeznek.

Fizetés

Az állami képviselők fizetése nagymértékben eltérhet az államtól. A VoteSmart szerint a Kentucky és a Montana képviselői nem keresnek fizetést, míg New Yorkban 57,500 dollárt keresnek évente. Rhode Island-ben a jogalkotók napi 5 dollárt keresnek. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint az átlagos állami jogalkotó 2008 májusától évente 37,980 dollárt szerzett.

Készségek és oktatás

A jogalkotók sokféle háttérrel rendelkezhetnek az üzleti és jogi szempontból az oktatás és a politika között. Vannak, akiknek kevés a tapasztalata, míg mások nyugdíjasak vagy önkéntesek vagy közösségi vezetők. Számos állami képviselőnek van tapasztalata a városi vagy megyei tanácsoknál vagy más helyi önkormányzati szervezeteknél.

Bár a tapasztalatok változhatnak, minden képviselőnek erős vezetői képességekkel kell rendelkeznie. Képesnek kell lenniük arra, hogy ösztönözzék a választópolgárokat arra, hogy szavazzanak a választások megnyerése érdekében, és kényelmessé kell tenniük a nyilvános beszédet. A marketing és az alapok felvételének készségei rendkívül előnyösek.

szempontok

Az állami képviselőket nem szabad összekeverni a szövetségi jogalkotókkal. Az egyes államok szövetségi képviselői szolgálnak az Egyesült Államok Kongresszusában, míg az egyes államok szenátorai az Egyesült Államok Szenátusában szolgálnak. Mind az 50 állam, a Nebraska kivételével, mindegyiknek van saját kétkamrás kormánya. Az állam szenátorok a szenátusban szolgálnak, míg az állami képviselők az Állami Képviselőházban szolgálnak. Számos állam több mint 100 képviselővel rendelkezik, bár a pontos számok a népességtől függenek.

A 10. módosítás szerint ezeknek a kormányzati ágaknak joguk van helyi törvényeket létrehozni a szövetségi szinteken túl. Ezek gyakran magukban foglalják az oktatási tervezést, az állami költségvetéseket és az adózást, a helyi törvényeket és az igazságszolgáltatást, a jóléti és segélyprogramokat, valamint minden más, az állam számára érdekes kérdést.