A banki műveletek munkájának leírása

A banki műveletek vezetői felelősek minden napi tevékenységért a bankokban. Ők felügyelik a különböző banki osztályokat és helyi fiókokat, és biztosítják, hogy minden tranzakció zökkenőmentesen működjön. A banki műveletek vezetői a banki ügyfélszolgálati rekord javítására és a problémák felmerülésekor is összpontosítanak. Számos bank a képzett pályázók számára irányítási képzési programokat kínál, de a banki műveletek vezetőinek általában meg kell felelniük a további oktatási követelményeknek is.

$config[code] not found

Feladatok

Pawel Gaul / iStock / Getty Images

A banki műveletek vezetői felügyelik a bank összes adatfeldolgozási tevékenységét. Ez magában foglalhatja a számítógépeken vagy automatizált gépeken végzett nyilvántartást, ellenőrző feldolgozást és könyvelést. Az ügyfelek minden problémájával foglalkoznak, és gondoskodnak arról, hogy a bank ügyfélszolgálata megfeleljen a vállalati szabványoknak. A banki műveletek vezetői szintén felelősek a bank adminisztratív és működési személyzetének felügyeletéért, és irányítják a munkafolyamatokat a szervezeti egységek között.

Oktatás

David Hsu / iStock / Getty Images

A banki műveletek vezetőinek általában legalább egy főiskolai végzettséggel kell rendelkezniük. Sokan az üzleti ügyintézés területén jelentősek, bár az általános szabadidős diploma elfogadható, ha az üzleti kurzusok a tanterv részét képezik. Néhány banki ügyintézési menedzser szintén mesterképzést szerez az üzleti ügyintézésben (MBA), vagy hasonló szakterületen, mint például a közgazdaságtanban. A legtöbb banknak vezetői képzési programja van annak érdekében, hogy az egyének tovább dolgozzanak a banki műveletekhez. Ezek a képzési programok általában azt követelik, hogy a gyakornokok különböző munkákat végezzenek a bankon belül, hogy képesek legyenek megtanulni az ipar minden aspektusát.Ezen túlmenően a bankok külföldi képzési kurzusaikat is elküldhetik az Amerikai Bankingszövetség részét képező American Bank of Association által vezetett képzéseken. Egyes bankok tandíj-visszatérítést is nyújtanak olyan vezetői gyakornokoknak, akik fokozatosan dolgoznak.

Munkakörülmények

AdamGregor / iStock / Getty Images

A legtöbb banki ügyintézési vezető adminisztratív irodákban dolgozik, bár egyesek helyi irodákban dolgozhatnak. Általában a szokásos 40 órás héten dolgoznak, de szükség lehet arra, hogy túlórát vagy hétvégén dolgozzanak a bank óráitól függően. Mivel az alkalmazottak alkalmazottakkal foglalkoznak, különféle személyiségekkel kell foglalkozniuk, amelyek stresszesek lehetnek.

Fizetés

Gary Arbach / iStock / Getty Images

A PayScale, a fizetési információs weboldal szerint a banki műveletek vezetőinek éves átlagkeresete kevesebb, mint egy év tapasztalattal, 2010 júliusától kezdve 27 000 és 43 000 dollár között változott. az öt-kilenc éves tapasztalattal rendelkezők 38,261 és 62,421 dollár között szereztek. A banki műveletek menedzserei 10-19 éves tapasztalattal szerezték a $ 45,143 és a 72,465 dollárt, és a több mint 20 éves tapasztalattal rendelkező személy 76 762 dollárt szerzett.

Foglalkoztatási Outlook

gerenme / iStock / Getty Images

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal becslése szerint a bankszektor dolgozóinak, köztük a banki műveletek vezetőinek foglalkoztatása 2008 és 2018 között 8 százalékkal nő, ami valamivel lassabb, mint az összes foglalkozás átlaga. A helyi bankfiókok száma várhatóan növekedni fog az új ügyfelek vonzása érdekében, ami a banki műveletek vezetői iránti keresletet eredményezi. A korábbi pénzügyi szolgáltatási tapasztalattal rendelkező pályázóknak a legjobb kilátásokat kell élvezniük.