Melyek a termelési felügyeleti feladatok?

A sikeres ipari vagy gyártó cég hatékony működéséhez sokféle alkalmazott vesz igénybe. A vonalszerelő munkatársától az üzem- vagy gyárvezetőig minden ipari vagy gyártó vállalatnál dolgozó alkalmazottnak fontos szerepe van. A gyártási felügyelő például a vezetői csapat arcát látja leginkább a gyártó cég ranglistáján. A termelési felügyelőknek sok felelőssége van, és általában felelősek a vállalati termelési célok teljesítéséért a felelősségi körükben.

$config[code] not found

Termelési felügyelő szerep

A termelési felügyelők vonal- vagy műveleti menedzserek, vagyis gyakran vezetnek vezetői szerepet vállalati termékek gyártásában. Általánosságban elmondható, hogy a termelési felügyelők ipari termelési vezetői foglalkozási kategóriákba tartoznak. A termelési felügyeleteket a leggyakrabban olyan vállalatoknál látják, mint például az autógyártók, a kereskedelmi pékségek és minden olyan vállalat, amely tömeges gyártású termékeket állít elő menetrend szerint. A gyártó cég munkatársai gyakran fordulnak a termelési felügyelőkhez irányításukra és válaszukra a feladataikra vonatkozó kérdésekre.

Termelési felügyelő feladatai

Az adott cégtől függően a termelési felügyelő megtervezheti, irányíthatja vagy összehangolhatja a munkát, és beszerezheti a termelés sikeréhez szükséges erőforrásokat. Más szóval, a termelési felügyeleteknek biztosítaniuk kell, hogy biztosítsák, hogy a hozzárendelt összeszerelési funkciók olyan termékeket szállítsanak, amelyek megfelelnek minden vállalati költség-, minőség- és mennyiségi követelménynek. Termelési felügyelőként felülvizsgálja a feldolgozási menetrendeket és a gyártási megrendeléseket, és döntéseket hoz azokról az erőforrásokról, amelyek az ütemezések vagy megrendelések teljesítéséhez szükségesek. A termelési felügyelők felelősek a vállalati költségvetés céljainak eléréséért is.

Humán erőforrás menedzsment

Mert a vonalvezetők, a termelési felügyelők szorosan együttműködnek, és csapattá alakítják a számukra kijelölt ranglistájú alkalmazottakat. Néhány termelési felügyelő felelős az alkalmazottak felvételéért, képzéséért, értékeléséért és megszüntetéséért. A termelési felügyelőnek különösen képzettnek kell lennie a mindennapi személyi sérelmek megoldására, amelyek időről időre felmerülhetnek a munkavállalók körében. Ha Ön termelési felügyelő, Önnek képesnek kell lennie arra, hogy helyesen állítsa be a termelési területeit, és tartsa hatékonyan az alkalmazottakat ezen a területen.

Fizetés és oktatás

A termelési felügyelő fizetése cégenként változik. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint az ipari termelésvezetők 2016-ban évente 97,140 dollárt fizettek.A termelési felügyelők foglalkoztatási lehetőségei várhatóan 4 százalékkal csökkennek 2014 és 2024 között, ami az összes amerikai munkahely átlagos növekedési üteméhez viszonyítva ugyanezen időszak alatt körülbelül 5 százalék. A Karrier Bliss munkahelyek honlapja felsorolja a termelési felügyelői fizetéseket, és egy autógyártó évente mintegy 65.000 dollárt fizet. Oktatási szempontból a legtöbb vállalat azt akarja, hogy a termelési felügyelőknek legalább egy főiskolai diploma és két-öt éves tapasztalata legyen.