Mennyibe kerül a CFO?

A legtöbb nagyvállalatnak van egy vezetői csoportja, amely felügyeli a vállalat működését. Ez a csapat jellemzően több személyt is magában foglal, köztük egy pénzügyi igazgatót (CFO), aki a vállalat pénzügyi irányításáért felelős személy. A CFO fizetési lehetősége magas. A legtöbb CFO jóval több, mint hat számot keres, és ezek közül a legmagasabb fizetett vezetők egyike.

Munkaköri leírás

A pénzügyi igazgató egy személy, aki felelős a vállalat pénzügyi műveleteinek felügyeletéért. Míg a CFO kulcsfontosságú szerepe az, hogy a vállalat pénzügyeit a lehető legfeljebb felelősségteljesen kezelje, és végső soron pénzt takarítson meg, pontosabban a CFO-k vezetnek minden számviteli és pénzügyi műveletet, hogy mind a belső, mind a külső szabályokat és szabályozásokat egyaránt biztosítsák.

A CFO feladatai általában több kategóriába tartoznak, amelyek magukban foglalják a tervezést, a műveleteket, a kommunikációt és a jelentéstételt, a kockázatkezelést, a finanszírozást és a harmadik fél irányítását. Például a CFO kidolgozza a vállalat általános pénzügyi stratégiáját, biztosítva, hogy az összhangban legyen a szervezet általános küldetésével és céljaival. Ez a stratégiai fejlesztés magában foglalja a költségvetés és a tőkekiadások folyamatainak létrehozását és felügyeletét, az adózási stratégiák létrehozását, valamint a teljesítményértékelés és a teljesítménymutatók meghatározását a haladás nyomon követéséhez. A CFO felügyeli az összes pénzügyi műveletet is, beleértve az összes pénzügyi beszámoló kiadását, és csökkenti a vállalat kockázati kitettségét. A cégtől függően a CFO a befektetéseket és a nyugdíjalapokat is kezeli, és felügyeli a vállalat adósságát.

Oktatási követelmények

Mivel a CFO a vezetői vezetői csoport része, a munkáltatók elvárják, hogy az egyének olyan oktatással és tapasztalattal rendelkezzenek, amelyek felkészítették őket arra, hogy vállalják a szerepet. A legtöbb vállalat arra számít, hogy a CFO-nak főiskolai végzettsége van olyan területen, mint az üzleti ügyintézés, a számvitel, a pénzügy vagy a közgazdaságtan, valamint a mesterfokozat. A legmagasabb fizetett CFO-k MBA-t szereznek, jogi diplomával és közgazdasági vagy számviteli diplomával, ami szintén magas fizetéshez vezet. Egyes CFO-k a C-lakosztályba jutottak a tudomány vagy a szabad művészetek főiskolai diplomájával, de a többség üzleti vagy pénzügyi szakot is szerzett.

A fokozati követelményeken kívül egyes cégek olyan CFO-jelölteket keresnek, akik további tanúsítvánnyal rendelkeznek, mint pl. A tapasztalat szintén fontos; a legtöbb CFO-nak legalább 10 éves progresszív felelőssége van a pénzügyi vagy üzleti területen.

Ipar

A CFO-k minden iparágban és szakmában dolgoznak, az egészségügyi ellátástól és a gyártástól a nonprofit és oktatási intézményekig. A munka igényes; a Munkaügyi Statisztikai Hivatal becslése szerint a felsővezetők több mint fele több mint 40 órát dolgozott hetente, beleértve estéket és hétvégéket is. A CFO gyakran felelős a vállalat általános pénzügyi teljesítményéért, és ha nem sikerül eleget tenni az előrejelzéseknek, vagy egyébként rosszul teljesítenie kell a folyamatos foglalkoztatást.

Év tapasztalat és fizetés

Az átlagos pénzügyi tisztviselő fizetése 128.090 dollár, valamint jutalékok, bónuszok és nyereségmegosztás, ami átlagosan több mint 40 000 dollárt tesz ki a bevételeiknek. A fizetés folyamatosan növekszik a tapasztalattal. Az egyik lehetséges CFO fizetési tartomány így néz ki:

  • 0-5 év: 94 000 dollár
  • 5-10 év: 112 000 dollár
  • 10-20 év: 144 000 dollár
  • 20 év: 155 000 dollár

A CFO-k általában nagylelkű juttatási terveket is élveznek. A legtöbb munkáltató egészségügyi előnyöket kínál, beleértve a fogászati ​​és látásmódot, a nyugdíjazási terveket és a fizetett időt, míg mások nyereségmegosztást, tandíjat, vállalati autót és egyéb járulékokat is kínálnak.

Munka növekedési trend

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal úgy véli, hogy a felsővezetők - köztük a fő pénzügyi tisztviselők - a teljes munkaerő-növekedés körülbelül 20% -ot tesz ki a 2026-ig. Ugyanakkor a pénzügyi vezetők körében a növekedés 19% körül lesz, mivel több vállalat a kockázatkezelésre összpontosít és pénzkezelés. Ezeknek a munkahelyeknek a tényleges növekedése nagymértékben függ az egyes ágazatokon belüli növekedéstől, de minden esetben az ilyen munkahelyekért való verseny erős lesz.