A vélemény előadójának munkaköri leírása

Keresi a módot a rajz és a technológia egyesítésére? A vélemény előadója az ötleteket részletes tervekké alakítja a mérnöki, gyártási vagy építőipar számára. A számítógépek tervezése és szerkesztése során általában a tervezők készítenek műszaki rajzokat, amelyek vizuális útmutatóként szolgálnak a gyártás vagy építés során. A "szerkesztők" kifejezés egy nemi szempontból semleges kifejezés, amely egyre gyakoribbá válik a használatban, mivel egyre több nő lép be a mezőbe.

$config[code] not found

Feladat leírása

Az építészekkel és mérnökökkel való közreműködéssel a tervező megérti a projekt hatókörét és követelményeit. Mind a kézi rajzok, mind a számítógépes alkalmazások, például a számítógéppel segített rajzolás segítségével a tervező két- és háromdimenziós megjelenítést készít a kész projektről. Miután a tervek elkészültek, az építészek és mérnökök felülvizsgálják azokat, és eldöntik a szükséges változtatásokat. Az előadó ezután elkészíti a módosított vakolatokat.

Munkák keresése

Az oktatási intézmények, amelyek a vélemények készítőit képezik, általában karbantartási irodát tartanak fenn, hogy segítse a diplomások munkáját. Az előadók a hálózatépítéshez és az oktatási erőforrásokhoz is hozzáférhetnek az American Design Drafting Association-hoz vagy az ADDA-hoz, a szakmai tanúsító szervezethez. Például a nemzeti ADDA szponzorálja az iparági eseményeket és kiadványokat, míg a helyi fejezetek foglalkoztatási erőforrásokat biztosítanak. Az újsághirdetések és az internetes munkalapok más munkahelyi források. A mérnöki munkaköri leírás leírja, hogy mit kell tudnia, hogy jogosult legyen a területen végzett munkára. Hasonlóképpen a más típusú előadók munkaköri leírása is kiemeli a szükséges készségeket.

Minőségi követelmények

Egy jó előadó művészi képességre van szüksége a mérnök, a tervező vagy az építész jövőképének értelmezésére, és technikai rajzként történő lefordítására. A tervezőnek szüksége van a számítógéppel segített tervezési és szerkesztési szoftverek, vagy a CADD elsajátítására is. Elengedhetetlen az irányok követésének és a részletekre való figyelemfelkeltő képesség. Emellett a vélemény előadójának képesnek kell lennie arra, hogy egyszerre sok projektet tartson fenn, és megfeleljen a határidőknek.

Oktatási követelmények

A szerkesztési munkák általában technikai iskolából vagy közösségi főiskolából történő előkészítéshez társszerző diplomát igényelnek, bár a tanúsítási programok is rendelkezésre állnak. A tanfolyam jellemzően az előrajzolás, a tervezés és a számítógépes szoftverek osztályait tartalmazza. Néhány előadó négyéves diplomát is teljesít egy kapcsolódó területen, mint például az építészet vagy a mérnöki szak. A tervezők választható tanúsítványt kaphatnak az American Design Drafting Association vizsgakövetelményeinek teljesítésével.

Átlagos kompenzáció

A vélemények előadóinak átlagos éves fizetése a szakterület függvényében változik. 2017-től az építészeti és polgári tervezők átlagos éves jövedelme 55.110 dollár volt, míg a mechanikus előadók átlagosan 58.150 dollárt tettek ki az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint. Az elektromos és elektronikus tervezők évente átlagosan 63 720 dollárt tettek ki, és az összes többi tervező évente átlagosan 53 990 dollár volt. A BLS csak 1,3 százalékos növekedést jósol 2026-ig a tervezők körében.