A virológus átlagkeresete

Nem minden szuperhős viselnek köpenyeket - helyette néhány don laborköpeny. Amikor egy halálos vírus, mint az Ebola vagy a H1N1, kitörése következik be, a virológusok az első vonalakban vannak a harcban, hogy megállítsák a terjedést és gyógyítsák az érintett embereket. Még ha a virológus soha nem dolgozik közvetlenül a betegekkel, évekig kell a vírusokkal kapcsolatos dolgok szakértőjévé válnia, mivel a virológus képzési követelményei szigorúak. Ez egy magas tét és állandóan változó mező, így a virológusoknak készen kell állniuk.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

A virológusok a vírusokkal kapcsolatos minden dologra specializálódnak. Számos virológus kizárólag a kutatáson (a betegek meglátása helyett) dolgozik, a HIV-vírusok és a hepatitis vírusok és a himlő között. Egyes virológusok a vakcinakutatásban dolgoznak, új gyógyszereket hoznak létre és tesztelnek a halálos vírusok hatásainak leküzdésére. Mások orvosként dolgoznak, és konzultálnak olyan betegekkel, akik vírusokat kötöttek. Még mások dolgoznak az egyetemeken, tanítják a diákokat a virológiáról és az eredeti kutatás elvégzéséről.

Ez a mező nem csak a vírusok tanulmányozásáról szól az emberekben. Egyes virológusok olyan vírusokra specializálódnak, amelyek az állatokat vagy a növényi életet befolyásolják, vagy a rovarok vagy az ételek által elterjedt vírusokat.

Oktatási követelmények

Mint a többi orvosi és tudományos szakterülethez hasonlóan, a virológusok elérésének útja sokéves formális oktatás. Indítsa el a virológus oktatását egy biológiai vagy biokémiai tudományterületen végzett főiskolai diplomával.

A következő lépés egy diplomás program. Attól függően, hogy a virológia melyik területét akarja megismerni, a Ph.D. (tudományos kutatóvá válás) vagy orvosi iskolába járni, hogy orvos legyen. Egyes diákok inkább mesterképzést választanak, vagy egy közös M.D./Ph.D. program. Az iskolai munka befejezése után a virológus gyakran befejez egy ösztöndíjat vagy más kiterjedt képzési programot, amely jellemzően több évet vesz igénybe. De ismét, hogy ez a lépés szükséges-e vagy sem, attól függ, hogy az adott személy karrierje milyen-e.

Ipar

Bár a specialitás kívülről kicsinek tűnik, a virológiai mező számos karrierlehetőséget kínál. Egyes virológusok helyszíni kutatást végeznek, és azokra a vírustípusokra vagy törzsekre koncentrálnak, amelyek az érintett területeken hosszú ideig utaznak. Mások laboratóriumi kutatást végeznek, egyetemeken dolgoznak, vagy szövetségi vagy helyi önkormányzatok. A virológusok olyan orvosi cégeknél is dolgozhatnak, amelyek vakcinákat terveznek vagy tesztelnek, vagy kórházakban és klinikákban dolgoznak, ahol szükség esetén konzultálnak az esetekben.

Év tapasztalat és fizetés

Mivel a terület kisebb, mint más orvosi és tudományos szakterületek, a virológok fizetési adatai nem széles körben elérhetők. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a mikrobiológusok - a virológusokat tartalmazó kategória - medián fizetést szereztek. $69,960 évente, vagy $33.64 Az orvossal vagy az egyetemeken dolgozó virológusok azonban drámaian eltérő fizetést kaphatnak, mint azok, akik a kormány által finanszírozott vagy magánfinanszírozású kutatásban dolgoznak. Például a BLS arról számolt be, hogy az orvosok átlagos fizetése volt $208,000 vagy annál magasabb, 2017 májusától.

Mint sok területen, a fizetés tipikusan a virológiai tapasztalatoktól függ.

Munka növekedési trend

Sajnálatos módon a munkahelybiztonságot kereső ambiciózus virológusok számára a BLS nem követi a terület növekedését, és nem jósol a jövőre nézve. Mindazonáltal az összes mikrobiológiai szakterület várhatóan 8% -kal nő 2016 és 2026 között, ami az összes iparág átlagát mutatja.