A Hotel Supervisor munkaköri leírása

A szálloda felügyelője, vagy az elülső irodai felügyelő felügyeli a front office műveleteket, segítve a vendég érkezése és indulása koordinálását. Míg a szállodavezető bonyolultabb vendégigényeket és speciális igényeket kezel, a felügyelő a vendégeket meglátogatva biztosítja, hogy élvezik a tartózkodásukat, és gondoskodik arról, hogy minden vendég panasz vagy kérés azonnal kezelhető legyen az elülső irodában, a háztartásban vagy az étkezőben. A felügyelő felügyeli és biztosítja az összes többi vendégszolgálati ügynököt, például a concierge-t és a bellmeneket.

$config[code] not found

Általános feladatok

A felügyelő segíti és felügyeli a vendég be- és kijelentkezését a szállodában.A felügyelő gondoskodik arról, hogy a recepció minden alkalmazottja udvariasan és figyelmesen vegyen részt a bejövő és távozó vendégekkel. Segíti a pénztáros funkciókat, beleértve a nagy pénzösszegeket és a csoportok és a nagy pártok számláinak kezelését.

A felügyelő segíti a front office munkatársakat a foglalás és a bejövő telefonhívások megválaszolásában. Egyéb feladatok közé tartozik a különleges igényekkel rendelkező vendégek segítése. Ha a recepciókezelő szünetet tart vagy a napot kihagyja, a felügyelő általában segítheti a vendégeket, mint ügyvezető.

Vendégszolgálat

Mindig figyelmes és együttérző a vendég kérésekre és panaszokra, a felügyelő az első olyan személy, aki a feladatvezető mellett a vendég kérésére válaszol. A felügyelő a vendégkérésekkel és a bonyolultabb igényekkel - például az árak és a szobák tárgyalásával kapcsolatos - jelentések nyomon követésével a szálloda menedzsmentjét követi. A felügyelő a szálloda területére is irányítja a vendégeket, és olyan szolgáltatásokat kínál, mint a szállodai és éttermi túrák és a foglalások.

szakképesítés

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának 2010-11-es jelentése szerint a nagyobb előkelő szállodaláncok szinte mindig szükségessé teszik a főiskolai vagy mesterfokozatot, lehetőleg vendéglátó vagy szállodai menedzsmentben, a vezetés és a felügyelői pozíciók számára. A szállodában legalább két éve végzett tapasztalatok is lenyűgözik a bérbeadók vezetőit, és a korábbi felügyeleti tapasztalatok plusz.

Szükséges készségek

Mivel egy felügyelő dolgozik az irodában, a pozícióra jelöltnek kiváló számítógépes és gépelési készségekre van szüksége. A szállodavezetőnek is szüksége van az ügyfélszolgálati készségekre, egy igazán barátságos hozzáállásra és arra, hogy nyugodt maradjon és összegyűjtse a foglalás során, és a szállodai események hektikusak. A szálloda városának vagy városának ismerete hozzáadott bónusz, mint az idegen nyelv ismerete.

Óra és fizetés

A szállodavezetők, a felügyelők és a recepciós munkatársak sokáig dolgoznak, beleértve az éjszakákat és a hétvégéket. A felügyelők hetente több mint 40 órát dolgozhatnak, és gyakran hívják őket, de nem működnek annyira, mint a vezető, aki felügyeli az összes szállodai műveletet. A BLS szerint 2008 májusától a szálloda, a motel és az üdülőhely íróinak átlagos bérköltsége 19.480 dollár volt évente és 45.800 dollár a szállásadók számára.

Job Outlook

A BLS 2010-11 jelentés megjegyzi, hogy az iparági foglalkoztatás az átlagnál lassabban növekszik, mivel az iparágak korlátozottabb szolgáltatási szállodák építésére és kevesebb teljes körű szolgáltatást nyújtó ingatlanokra váltanak. A vendéglátóipari álláskeresők intenzív versenyt szembesülnek a vendéglátás területén már kiképzett és tapasztalt jelöltekkel.