A szociális médiaadminisztrátor munkaköri leírása

A szociális média rendszergazdája a szervezet szociális médiaplatformjainak agyaként szolgál. Ő írja és curates tartalmát tervezték, hogy vegyenek részt a követők és reklámozza a márka pozitív módon. A munka jól elvégzéséhez a marketing készségek és a szociális média szakértelmének kombinációja szükséges.

Munkaköri kötelességek

A szociális média rendszergazda létrehozza és hajtja végre a közösségi média kampányokat a márka népszerűsítésére. Kutatást végez annak érdekében, hogy megtudja, mit csinálnak a versenytársak, és megtanulják a népszerű tendenciákat a stratégiába való beépítésre. Az ügyfelek elégedettségének biztosítása érdekében a cég szociális médiaoldalain maradt panaszokra, kérdésekre és észrevételekre kellő időben és megfelelő módon válaszolnia kell. Emellett a szociális média rendszergazdája folyamatosan figyelemmel kíséri a webhely elemzését, hogy lássa, milyen típusú tartalomkövetők válaszolnak a legjobban, és ennek megfelelően módosítja a stratégiát.

$config[code] not found

Minősítések és tapasztalatok

A szociális média adminisztrátorának kreatív gondolkodónak kell lennie a közösségi média szenvedélyével. Széleskörű tapasztalat a népszerű platformok használatával együtt, a vágy, hogy lépést tartson a jelenlegi társadalmi média trendekkel. A kiváló írási készségek és a kulcsfontosságú befolyásolókkal való kapcsolathoz való képesség fontos feladat a munkában, hogy vonzó tartalmat hozzon létre és megfelelően támogassa. Ahhoz, hogy szociális média adminisztrátorként dolgozzunk, általában legalább egy főiskolai diplomát kell szerezni marketing, kommunikáció vagy hasonló területen, és legalább öt évig a marketingben.

Munkakörnyezet

A szociális média rendszergazdája általában egy hagyományos irodai környezetben működik. Jóllehet jellemzően szokásos irodai munkaidőben dolgozik, gyakran elvárja, hogy az éjszakai, hétvégi és ünnepnapokon maradjon kapcsolatban a vállalat szociális média oldalain, hogy segítse az ügyfelek kérdéseit, észrevételeit és aggodalmait az időzónákban.

Átlagos fizetés és előmeneteli lehetőségek

Az Indeed munkahely szerint a szociális média rendszergazdájának átlagos fizetése 2014-től évente 41 000 dollár. A fejlődési lehetőségek közé tartozik a szociális média igazgatójába vagy felügyeleti pozícióba való költözés. Mivel a szociális média rendszerint része a marketing osztálynak, az adminisztrátornak lehetősége van arra, hogy más marketing szerepkörbe lépjen.