A nővér szerepe a metadon klinikán

Míg a metadon-klinika valamilyen nem hagyományos hagyománya az ápolásnak, a nővér funkciói és szerepe ebben a környezetben meglehetősen hasonlít a rehabilitációs központok és a pszichiátriai intézmények ápolóiéira. A metadon klinikai betegek korlátozott ideig (5-10 perc naponta ápolók, esetleg hetente egyszer tanácsadók, vagy havonta az orvosok) látják a rehabilitációs központ betegeit, de általában súlyos heroin vagy opiátfüggőségük van. a metadon kezelés elsődleges oka, és gyakran más pszichológiai, fizikai és társadalmi aggodalmakkal jár. A nővérnek figyelembe kell vennie ezeket a tényezőket a lehető legjobb ellátás biztosítása érdekében.

$config[code] not found

Célja

Mivel a metadon szabályozott anyag, és súlyos mellékhatásokkal járhat azoknál a betegeknél, akik meg akarják szüntetni a gyógyszert vagy bizonyos betegségben szenvedő betegeket, fontos, hogy ezt egy képzett egészségügyi szakember végezze. Bár a szerhasználattal kapcsolatos tapasztalatok hasznosak, nem feltétlenül szükséges. Azonban a metadon klinikákban dolgozó ápolóknak fel kell képezniük, hogy ismerjék el az ismerős anyag-visszaélés jeleit és tüneteit, hogy helyesen azonosítsák, hogy mikor lehet valami rossz, vagy ha a beteg kezelésében szükség van változásokra. A nővér szintén fontos tagja az interdiszciplináris csapatnak, amely magában foglalja a páciens orvosát és a mentális egészségét vagy a függőségi tanácsadókat, segítve annak biztosítását, hogy a páciens igényeinek és orvosi állapotának megfelelően egyénileg kapjon kezelést.

Értékelés

A kezelés alatt a metadon klinikák ápolói gyakrabban fogják látni a betegeket, mint a tanácsadók vagy az orvosok, és ezek a betegbiztonság első védelmi vonalaként szolgálnak. Mielőtt bármilyen metadont adnának, a nővérnek meg kell győződnie arról, hogy a beteg éber és orientált, nem tűnik más anyag (pl. Alkohol, tiltott drogok, túlkontrollos gyógyszerek, az elme-változó hatások) hatása alatt. és úgy tűnik, hogy jó általános fizikai egészsége van. Ha a nővér a gyógyszeres kezelés előtt nem értékeli megfelelően a beteget, súlyos következményekkel járhat a beteg egészsége, mint például a mellékhatások és a metadon túladagolás, ami halálhoz vezethet. Így a metadonklinikákon dolgozó ápolóknak gondoskodniuk kell az értékelésről, mint minden beteg esetében szokásként, amikor látják ezt a betegt.

Betegelőzmények

Mielőtt a beteg első metadon adagját kapná, a nővérnek a lehető legteljesebb fizikai és orvosi előzményeket kell kapnia. A metadon számos mellékhatása súlyosbíthatja a hipotenziót, a légzési rendellenességeket és a neurológiai / epilepsziás rendellenességeket, ami súlyos betegséget vagy halált okozhat. Ezért a teljes fizikai és kórtörténet fontos tényező a betegek megfelelő dózisának meghatározásában, valamint néhány iránymutatást nyújt a nővér számára a kezelés során megfigyelhető specifikus tünetek és tünetek tekintetében.

feladatok

Miután az orvos és a nővér megfelelő adagot határozott meg a beteg számára, a nővér felelős a metadon beadásának biztosításáért. A metadon klinikák ápolói feladata, hogy megőrizzék ennek a kissé veszélyes szabályozott anyagnak a biztonságát, és részletes nyilvántartást kell vezetniük arról, hogy melyik adagot adták ki, ki és milyen formában, valamint dokumentálja a beteg általános állapotát a gyógyszer beadásának időpontjában., bármilyen laboratóriumi eredmény és egyéb egészségügyi vagy pszichológiai egészségügyi aggályok.

Egyéb megfontolások

A metadon más opioidokhoz hasonlóan működik, hiszen a gyógyszerrel szemben tolerancia alakulhat ki, és az elvonási folyamat fizikailag legyengítő lehet. Sok opiátfüggőséggel küzdő ember úgy gondolja, hogy kezdetben nagy toleranciát képesek tolerálni, és fontos megjegyezni, hogy a metadon túladagolás okozta halálesetek nagy száma előfordulhat, ha a tűrés téves számítása miatt először a karbantartás vagy a méregtelenítés kezelése kezdődik. Ezért érdemes megismételni, hogy különösen fontos, hogy a nővér éberen értékelje a pácienseit, hogy biztosítsa a biztonságot a kezelés során.