DJ munkaköri leírása

Különböző lemezkockák vannak, de mindenki ugyanazt a célt szem előtt tartja - szórakoztatni. A DJ hangulatot ad egy éjszakai klubhoz vagy eseményhez. A DJ-t hobbi vagy karrierként lehet folytatni, és bár a modern technológia megkönnyítette a DJ-be való belépést, többet igényel, mint a zenei felszerelések, hogy a szakemberek által lefoglalt foglalásokat kapjanak.

A mobil / esküvői DJ

$config[code] not found Brian McEntire / iStock / Getty Images

A "mobil" DJ (vagy esküvői DJ) a társadalmi összejövetelekre, esküvőkre és vállalati funkciókra specializálódott. Ezek a DJ-k saját berendezéseket és beállításokat, valamint nagy zenei könyvtárat biztosítanak. A mobil zsokék általában saját marketinget nyújtanak, és találkoznak az ügyfelekkel abban a reményben, hogy egy adott esemény számára szórakoztató jellegűek lesznek.

A rádió DJ

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

A "rádió" DJ lehet a bemondó vagy a keverő, vagy akár mindkettő. A bejelentő felelős az állomás lejátszási listájának betartásáért, miközben interakcióba lép a hallgatókkal és elősegíti az állomások eseményeit. A mix megmutatja, hogy a DJ-pörgetések élnek a rádióhullámok felett, és a lejátszási listát is betartja, hogy teljesítse a dal-forgatásokat és a lemezcímkékkel kötött megállapodásokat. Ezeknek a DJ-knek is meg kell felelniük az időkorlátozásoknak, hogy a reklámok lejátszhatók legyenek, és lehetővé tegyék a versenyek és az állomások promócióit.

A Club DJ

Brand X Képek / Stockbyte / Getty Images

A "klub" DJ éjszakai klubokban és bárokban forog. A legtöbb klub DJ-nek rezidenciája van (biztosított klubok) és naponta, hetente vagy havonta. A klubzsákoknak általában nem kell a berendezést biztosítaniuk, mivel a klub már berendezett. A DJ klub legfontosabb célja az, hogy a táncparkettet patrónokkal töltse, miközben rendszeresen tisztázza, hogy a bár eladásai növekedjenek.

A Turntablist

Morozova Tatiana / Hemera / Getty Images

A „turntablist” vagy a csata DJ manipulálja a rekordok hangjait, és nem összpontosít a keverésre. A turntablisták harci versenyeken és különleges eseményeken játszanak. Eszközöket, hangmintákat és hanghatásokat használnak a „zsonglőrzésre”, „karcolásra” és „átalakítani” a zenét, DJ Q-bert és Jazzy Jeff jó példák a turntablistákra.

Kiképzés

Stockbyte / Stockbyte / Getty képek

A formális képzés nem szükséges DJ-hez. A modern technológia megkönnyítette, hogy bárki végezzen ilyen lemezeket. Mindössze két lemezjátszó vagy CD-lejátszó, DJ-keverő, hangszóró / monitor és laptop, ha DJ szoftvert kíván használni. Annak érdekében, hogy DJ-ként folytassák karrierjét, fontos, hogy megtanulják, hogyan kell megfelelően összekeverni - miközben a tömeg szórakoztatva van. Nézze meg a többi DJ-t, és vegye figyelembe a keverési stílusokat és technikákat.

Fizetés

A Simply Hired szerint 2010-től az átlagos DJ fizetés 51 000 dollár. Ez a DJ-ktől és attól függően változik. A klub és a mobil DJ-k óránként díjat számítanak fel, vagy meghatározott sebességgel rendelkeznek a klub-koncertekre vagy eseményekre. A tapasztalat és a népszerűség szerepet játszik abban, hogy egy DJ-t is mennyire fizetnek. A hirdetők fizetnek fizetést, valamint a vendégmegjelenítések vagy az állomásesemények díjazását.

értékesítés

rvlsoft / iStock / Getty Images

A marketing fontos szempont a sikeres DJ-nek. A szociális hálózati oldalak, mint a Facebook és a MySpace, nagyszerű marketingeszközök. A hálózati kapcsolat más DJ-kkel és promóterekkel is segít a nevedben.