Milyen feladatokkal és felelősséggel bírnak a szkriptíró?

A forgatókönyvírók - forgatókönyvírók is - pénzügyi és személyes elégedettségi szempontból élvezhetik a karrierjüket, beleértve a filmeket vagy a népszerű televíziós műsorokat tartalmazó nevüket. Bár a kompenzációs forgatókönyvírók széles körben kapnak szkriptjeiket, a stúdiók több millió dollárt fizettek a forgatókönyvvezetők számára, akik úgy gondolják, hogy blokkfilmré válhatnak. A legtöbb szkript sokkal kevesebbet értékesít, mint 100 000 dollár. A forgatókönyvíróknak szem előtt kell tartaniuk, hogy a forgatókönyvíró üzletben a verseny erős. Az Amerikai Írók Guildja évente több mint 50 000 szkriptet regisztrál.

$config[code] not found

A munkák típusai

A forgatókönyvírók egy speciális forgatókönyvet hozhatnak létre, egy teljes forgatókönyvet, amelyet a Hollywood-nak megpróbálnak forgalmazni, akár közvetlenül a termelőkkel kapcsolatba lépve, akár egy ügynök vagy menedzser szolgáltatásainak biztosításával, akik kapcsolatba lépnek a termelőkkel a nevükben. Vagy a gyártó meg tud választani egy olyan forgatókönyvírót, aki tapasztalattal rendelkezik, mint például a fizetett írási feladatokra vonatkozó előzetes filmek írása. Az író feladata egy olyan forgatókönyv létrehozása, amely illeszkedik a gyártó igényeihez egy bizonyos típusú anyaghoz - például egy akció / kalandfilmhez - és a stílusra és a hangra vonatkozó előírásokra. A forgatókönyvírók szintén kezelik az átírási feladatokat, a szkriptet a gyártó már megválasztotta vagy megvásárolta, és javításokat végez.

Csapatjátékos

Az írónak meg kell tanulnia dolgozni a különböző személyiségekkel vagy temperamentumokkal, beleértve a nagyon igényeseket is. A film producerei, rendezője és még a főbb szereplők számára kiválasztott szereplők is megfogalmazzák ötleteiket arról, hogy mit - és vágjunk be - a végső szkriptből. Az írónak érett módon képesnek kell lennie a javaslatok és kritikák kezelésére. A hallgatói készségek fontosak, ugyanúgy, mint az érzékenység, hogy megértsük mások álláspontját a szkript javításának módjáról.

Feladatok befejezése időben

A forgatókönyvírás szakma stresszes aspektusa az időnyomás. Az író indokolatlan határidőkkel szembesülhet egy megbízás teljesítéséhez vagy kért módosításához. Egy régi hollywoodi mondás ábrázolja a forgatókönyvíró helyzetét a határidőkkel kapcsolatban, amikor megkérdezi a termelőtől: "Szeretné, ha jó vagy kedden szeretné?" Még akkor is, ha otthonról dolgoznak, nem pedig irodában vagy stúdióban, a forgatókönyvíróknak külön ütemtervet kell fenntartaniuk a határidők betartására.

A pénzügyi valóság megértése

Sok elkezdett forgatókönyvíró kézműves történetet alkot, amelyek hasonlóak az általuk látott nagy költségvetésű filmekhez. A mozgóképek forgatásának költségei a nagy tömegű extrákkal, sok különböző helyszínnel rendelkező és természetesen speciális effektusokkal rendelkező jelenetek. A forgatókönyvíró felelőssége, hogy olyan történeteket hozzon létre, amelyek elfogadható áron filmezhetők, de mégis megragadják a közönség érdeklődését. A független filmek esetében a túl magas költségvetés megakadályozhatja a projekt finanszírozását.

A piactér tanulmányozása

A forgatókönyvíróknak, hogy sikeresek legyenek a marketing szkriptek számára, meg kell érteniük, hogy milyen típusú anyagot népszerű az új anyagok megszerzéséért felelős termelési cégek vezetői. Szintén tanulmányozniuk kell a szórakoztatóipar trendjeit, így amikor megismerkednek egy ügyvezetővel, megmagyarázhatják, hogy miért lenne széles körű közönségbejelentésük. Lelkes értékesítőknek és kiemelkedő íróknak kell lenniük.