Leltári könyvelő munka leírása

A leltár-könyvelő, más néven költségkönyvelő, a leltárköltségekkel kapcsolatos üzletág számviteli funkcióit kezeli, ami azt jelenti, hogy az áruk és a felhasznált anyagok megtalálhatók. A munkaköri leírással foglalkozó szakemberek meghatározzák a készletnyilvántartási módszereket, elemzik a leltárjelentéseket és nyomon követik az összes leltárügyletet. Szintén jól kell működniük másokkal, és képesnek kell lenniük a határidők betartására.

$config[code] not found

szakképesítés

A készletnyilvántartókat bérbevevő cégek olyan pályázókat keresnek, akiknek számviteli diplomája van, és legalább két-négy éves tapasztalattal rendelkezik a készletnyilvántartásban. A leltár-könyvelőnek jól meg kell ismernie az általánosan elfogadott számviteli elveket (GAAP), és képesnek kell lennie azokat a gyakorlatban megvalósítani.

Feladatok

A költségkönyvelők felelősek a főkönyvi leltárügyletek ellenőrzéséért. Meg kell érteniük a leltári módszerek különböző típusait - például az átlagos költség módszerét; utoljára bekapcsolva, elsőként (LIFO); és az első belépés, az első kimenet (FIFO) - és segít a vállalat számára a legjobb módszer kiválasztásában. A leltár-könyvelő szintén segíti a fizikai leltárszámlálást. A vállalkozásoknak legalább évente egyszer fizikailag számolniuk kell az összes leltárt. A könyvelő felügyeli ezt az egész folyamatot, és biztosítja, hogy azt hatékonyan és pontosan elvégezzék.

Gyártás

A gyártó cégeknél dolgozó készletnyilvántartóknak meg kell érteniük és megvalósítaniuk a nyers áruk rögzítésének folyamatát, az általános költségeket és a változó költségeket. Ez a szakember felelős a készletköltségek meghatározásáért, hogy a más részlegek könyvelői meghatározhassák az áruk eladási árát. Ehhez a költségkönyvelőnek pontos könyvelési készséggel kell rendelkeznie.

jelentések

A jelentések elemzése egy leltári könyvelő munkájának egy másik része. A költségkönyvelők gondoskodnak arról, hogy a leltárhoz kapcsolódó tranzakciók helyesen kerüljenek közzétételre. Ők is figyelemmel kísérik ezeket a jelentéseket, hogy megtalálják a vállalat költségeinek csökkentését. Leltárral gyakran számolnak eltérések; A nyilvántartások könyvelői felülvizsgálják ezeket a jelentéseket a tényleges leltárral együtt, hogy ezeket a eltéréseket rögzítsék. Azt is vizsgálják, hogy a vállalaton belüli csalások elkerülhetők-e a soron kívüli eltérések.

Fizetés

A fizetési lista szerint a készletnyilvántartó fizetése 31 000 és 78 945 dollár között mozog. Ennek a munkának a fizetése az üzletág iparától, a helyszíntől és az adott vállalatnál szerzett tapasztalatok nagyságától függ.