Egy országigazgató munkaköri leírása

Anonim

Oktatás

Az országvezetőként való munkavégzéshez előrehaladott fokozat szükséges. Ez magában foglalja a mesterképzést vagy a posztgraduális diplomát. A menedzsment tanfolyamra vonatkozó képesítés további előnyt jelent. Szüksége van egy korábbi szervezet vezetői tapasztalatára is egy nagy szervezetben.

felelősségek és kötelességek

Az országigazgató felelős a programok és projektek felügyeletéért. Azt is elvárják, hogy kezelje és felügyelje a munkatársakat. Segít új alkalmazottak átvilágításában és bérbeadásában. Képzést nyújt a munkavállalók számára, és képzési programokat dolgoz ki a személyzet számára. Fejleszti a stratégiai tervet, és biztosítja, hogy a szervezet működési tervei és stratégiai tervei teljesüljenek. A menedzser felelős a szervezet összes erőforrásának kezeléséért az országban. Beszámol a vezetőknek, és szükség lehet arra, hogy évközi és évközi jelentéseket készítsen az elért haladásról.

$config[code] not found

Technikai készségek

Számítógépes ismeretekkel kell rendelkeznie. A Microsoft Office programok, például az Ms Word, az Access, az Excel és a PowerPoint ismerete plusz lesz. Kritikus készségekkel kell rendelkeznie az alapvető számviteli adatok elemzéséhez és értelmezéséhez, valamint alapvető költségvetési előkészítési képességekkel is. Képesnek kell lennie arra, hogy szerződéses és beszerzési készségeket és tárgyalási készségeket szerezzen.

Kívánatos tulajdonságok

Louise McGilviray kommunikációs képe a Fotolia.com-tól

Egy országigazgatónak jó diplomáciai és interperszonális készségekkel kell rendelkeznie. Jó kommunikációs készséggel kell rendelkeznie, írásos és szóbeli, és képesnek kell lennie arra, hogy koordinálja a csapatokat és legyen önindító. Jó vezetési és adminisztrációs készségekkel és releváns tapasztalattal kell rendelkeznie ahhoz a területen, ahol dolgozni szeretne. Az országigazgatónak jó kapcsolatokat kell kialakítania és fenntartania a többi érdekelt féllel az iparágban és az országban. Jó megítélése és döntéshozatali képessége van.

Kártérítés

2010 júniusától az országos igazgatók átlagos fizetése 122 000 dollár. A fizetések a helyszíntől, a tapasztalat szintjétől, az oktatástól és a vállalattól függenek.