Hogyan válhat építőmunkássá

Az építőmunkások új lakásépítést vagy felhőkarcolókat építenek, az építési munkák jutalmazó karrier, ahol az építők azonnal látják munkájuk gyümölcsét. Az építőmunkás követelményei a munka típusától függően eltérőek. Egyes építőipari szakemberek lebontásban vannak, míg mások az asztalos feladatokat kezelik. Az építési munkák magukban foglalhatják a hegesztést, a beton öntést vagy a járdaszegélyt egy járdán.

Az építési munkák fizikai jellegűek, és gyakran igényelnek a szabadban történő munkavégzést meleg vagy hideg időben. Az építőipar olyan fizikailag igényes munka, amely arra kéri az embereket, akik inkább valamit csinálnának, mint az asztal mögött ülni.

Munkaköri leírás

Az építési munkák magukban foglalnak számos fizikai, munkaigényes feladatot, amelyek szükségesek a szerkezetek vagy utak építéséhez vagy javításához. Az építőmunkások feladatai a munkaköröktől és az általuk működtetett vállalkozások típusától függően eltérőek. Az építési munkák egy traktor vagy buldózer vezetését jelenthetik, vagy azt is jelenthetik, hogy kátrányt állítanak fel az útfelületen, vagy egy ház kialakítását. A villanyszerelők és a vízvezeték-szerelők olyan típusú építőipari munkások, amelyek gyakran építőkkel dolgoznak, mint fizetett vagy alvállalkozói munkások.

Az építési munkák fizikailag igényesek lehetnek, mivel a dolgozóknak gyakran kell betölteniük és kiszerelniük a nehéz felszereléseket. Szükség lehet nagy magasságok méretezésére is, ha épületeken vagy hidakon dolgozik. Gyakran az építőmunkásoknak szabadban kell dolgozniuk rossz időjárás esetén.

Jelenleg a szakképzett munkaerő iránti kereslet áll rendelkezésre, és rengeteg munka áll rendelkezésre a különböző típusú építőipari munkások számára. A munka jellegéből adódóan az építőipar nagyobb sérülést és betegséget tapasztal, mint más szakmák.

Oktatási követelmények

Számos középiskola rendelkezik olyan szakképzési programokkal, amelyek különböző építési készségeket tanítanak, hogy a törekvő munkások lábfejet kapjanak és segítenek meghatározni a szakterületet. Sok kezdő építési munkahely a belépő szintű, és néhány építőipari vállalkozás elfogadja a középiskolai diplomával vagy G.E.D.-vel rendelkező munkavállalókat.

Bár az építőmunkássá vált képesítések általában nem tartalmaznak főiskolát, segít egy szakiskolába, hogy szakképzettséget kapjon. Olyan szakemberek, mint a hegesztők, a nehézgépkezelők és a villanyszerelők potenciálisan több pénzt kereshetnek, mint valaki, aki az összes kereskedő.

Az építőmunkások felkérése egy cég vagy építő tanítványa lehet építőmunkás képzésben. A legtöbb szakmai gyakorlat két-négy évig tart, és néhány esetben több órás tantermi képzésre van szükség. A képzés típusa az építőipartól függ. A szakszervezetek és a vállalkozók vagy építői szövetségek gyakran támogatják a szakmai gyakorlatot.

Év tapasztalat és fizetés

Az építőmunkások fizetése a tapasztalat és a készség alapján történik. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az építőmunkás medián fizetése 33.450 dollár vagy egy kicsit több mint 16 dollár / óra. Az építőmunkások fele többet keres, és a fele kevesebbet keres.

A legalacsonyabb kereső építőmunkások évente 21 000 dollárt keresnek. Ahogy készségeket és tapasztalatokat szereznek, magasabb béreket keresnek. Az építőmunkások 10% -át kitevő legmagasabb jövedelem átlagosan évi 60 000 dollárt tesz ki.

Fontos megjegyezni, hogy sok építőmunkát fizetnek az óra. Ha a rossz időjárás megzavarja a munkát, és a munkás nem fizetendő, a fizetés számát érinti.

Ipari és foglalkoztatási növekedési trend

Az építőipar jelenleg növekedést tapasztal. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala 2026-ra 12 százalékos növekedést prognosztizál. Ez az emelkedés gyorsabb, mint az Egyesült Államokban az egyéb foglalkozások átlagos növekedési üteme. A növekedés nagy része az ország infrastruktúrájának újjáépítésére vagy cseréjére irányuló igénynek köszönhető. A népesség növekedésével egyre több lakóhely, iskola, egyház és más struktúra van keresve, ami az iparág növekedéséhez is vezet.