A marketingfelügyelő munkaköri leírása

A marketingfelügyelők felügyelik a vállalat promócióit kezelő osztályt. Konkrétabban, stratégiákat hoznak létre és népszerűsítik a márkákat, együttműködve a reklám-, értékesítési és grafikai osztályokkal, hogy érdeklődjenek a vállalatok termékeivel és szolgáltatásaival szemben. A marketingfelügyelők gyakorlatilag minden iparágban dolgoznak, a kiskereskedelemtől az élelmiszerig a gyártásig. Fontos és gyakran pénzügyileg előnyös munkát végeznek.

$config[code] not found

alapjai

A marketingfelügyelők a hasonló gondolkodású munkavállalók teljes osztályát vezetik. Ez azt jelenti, hogy gyakran kell interjút készíteniük és bérelniük a személyzetet, valamint teljesítményértékeléseket kell végezniük a vállalatot támogató feladataik mellett. A tendenciákat elemzik, és figyelemmel kísérik a versenyt, valamint célja, hogy új termékeket azonosítsanak saját termékeik számára. Ráadásul speciális ajánlatokat dolgoznak ki (például egy elem megvásárlása és egy másik ingyenes) és kedvezményeket, grafikákat és fülbemondó kifejezéseket használva az érdeklődés megteremtéséhez. Annak érdekében, hogy valóban hatékonyak legyenek, a marketingfelügyelőknek szilárdan meg kell érteniük vállalatuk küldetését.

szakértelem

A marketingfelügyelőknek nagyon motiváltnak és kreatívnak kell lenniük, és hatékonyan kommunikálniuk kell. Kiemelkedő vezetői képességekkel és bizalommal kell rendelkezniük, hogy a személyzetet szenvedélygel és energiával irányítsák. Szükségük van a szemre is a tervezésre, valamint a divatos tudásra. A legfontosabb, hogy a marketingfelügyelőknek rugalmasaknak kell lenniük a szilárd munka etikával. A legtöbb esetben erős számítógépes ismeretekre is szükség van, mivel a weboldalak, az e-mailek és más elektronikus médiumok a vállalat promócióinak nagy részét képezik.

Háttér

Gyakorlatilag minden iparág megköveteli, hogy marketingfelügyelői bachelor diplomát szerezzenek a marketingben. Vannak, akiknek mesterképzésre van szükségük. A törekvő marketingfelügyelők egyéb területei a reklám, a kommunikáció, az üzleti élet, a menedzsment, a grafikai tervezés és a PR. A legtöbb esetben a marketing osztály tagjainak, vagy reklám- vagy értékesítési osztályoknak is időt kell töltenie, mielőtt felügyeleti pozícióba kerülnének.

Kilátások

Mivel szinte minden vállalatnak szüksége van kreatív emberekre, akik termékeik és szolgáltatásaik népszerűsítéséért felelősek, a marketingfelügyelők lehetőségei az elkövetkezendő években bőségesek. Ami a következő évtizedet illeti, az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala becslése szerint a marketingvezetők munkahelyei valószínűleg 12 százalékkal növekednek 2018-ra.

Kereset

A marketingfelügyelők fizetései az ország legmagasabbak közé tartozhatnak. Sokat függ a felügyelő iparától, tapasztalatától és természetesen a sikertől. A BLS szerint a marketingvezetők 2008 májusában évente több mint 108 500 dollárért fizettek ki egy átlagos fizetést. Néhány, a BLS beszámolt, közel évi 128 000 dollárt szerzett.