Az ellátási technikus munkaköri leírása

A logisztikai menedzsment területén egy ellátó szakember dolgozik. A munka magában foglalja az áruk vagy áruk fizikai kezelését. Az ellátási technikusok a termelési üzletek, az elosztóközpontok, a kiskereskedelmi menedzsment üzletek és a szállítási raktárak által foglalkoztatottak. A kínálati szakemberek foglalkozásának különféle címei a raktári anyagkezelő, az anyagkezelő szakember, az anyagi létesítmények szakértője vagy az anyagfelügyelő.

$config[code] not found

Feladatok fogadása

Az ellátási technikusok egy szervezet befogadó ágában dolgoznak, amely felelős a járművekből történő tételek feltöltéséért, valamint a számlák és bevételek feldolgozásáért a tárolásra vagy egy másik szervezet, raktár vagy terjesztési központ számára. A technikusok megvizsgálják a tételeket a megfelelő mennyiségek és a szállítás során bekövetkezett károk miatt. A technikusok a leltár szakembereivel vagy az ellenőrökkel is együttműködnek, ha a beérkezett tétel hibás készletszámmal vagy az univerzális termékkóddal vagy UPC azonosítóval rendelkezik.

Tárolás és kiadási kötelezettségek

A tárolás és a kibocsátás az elemek fogadásának és tárolásának folyamata a vállalat által meghatározott szabványok szerint. A szállítólevegő, aki több raktárhelyiséget vagy tárolóterületet rendelhet, felelős az elem időben történő tárolásáért. A technikusok szintén felelősek a raktárhelyiségek kezeléséért, az ugyanazon osztályba vagy csoportba tartozó termékek feldolgozásáért és tárolásáért.

Szállítási kötelezettségek

Az ellátási technikusok is szállítanak tárgyakat vagy rakományt. Ezek a feladatok magukban foglalják a tételek fogadását és / vagy a speciális szállítási utasítások követését. Például a kormányzati környezet ellátó szakemberei különleges utasításokkal rendelkezhetnek egy minősített tétel szállítására.

Leltárellenőrzési feladatok

A mérlegen kívüli leltár problémákat okozhat. Az ellátó szakember végzi a leltár fizikai számlálását. A logisztikai felügyelő koordinálja a leltár személyzettel az éves leltár-ütemezések elkészítéséhez. Az ellátó szakember a jegyzéket a menetrend szerint végzi. A technikus felelős a mérlegen kívüli tételek kijelöléséért a leltár felülvizsgálatához és kiigazításához.

Oktatási és fizetési követelmények

A kínálati technikusok a képzetlen munkahelyi pozíciókban dolgoznak. A két- vagy négyéves főiskolai végzettség azonban növelheti a jövedelmi potenciált. A logisztikai menedzsmentben vagy az üzleti életben végzett fokozatok meghatározzák, hogy a munkavállaló milyen gyorsan kerüljön vezetői pozícióba. Az ellátás technikusának éves átlagkeresete 2014 májusától 28 000 dollár, a munkahelyi honlap szerint.

2016. évi fizetési információk az anyagrögzítőkről

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az anyagfelvételi ügyintézők 2016-ban átlagosan 28.010 dolláros fizetést kaptak. Az alacsony rangú, az anyagfelvételi ügyintézők 25 százalékos, 23 000 dolláros fizetést kaptak, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százaléka 35.800 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban az Egyesült Államokban 3 095 300 fő dolgozott az anyagi nyilvántartásba.