Hogyan válhat boncolás technikusává?

A munkabiztonság általában nem tartozik a boncolási asszisztensekhez. Tény, hogy munkájuk gyakorlatilag recesszióbiztos. Az asszisztensek szerveket készítenek a boncoláshoz, segítik az orvosi vizsgáztatókat és patológusokat a boncolási eljárások során, és mérik és mérik a mintákat és a folyadékokat. Ha a halottokkal való munkavégzés nem zavar, akkor a boncolási karrier jó választás lehet.

Munkaköri leírás

A boncoláscsomag hatékonyságában szerves szerepet játszik a boncoló asszisztens, akit úgynevezett kriminalisztikai boncolási technikusnak is neveznek. A testet a boncolási asztalra mozgatják a hullaház hűtőszekrényéből és vissza, eltávolítják az elhunyt ruháit, tiszta testeket és ruházatot és értéktárgyakat tárolnak.

A diagnosztikai tesztek nem csak az élők számára készültek. A szervezet röntgenfelvételei segíthetik az orvosi vizsgáztatók számára, hogy mi történt az elhunyt előtt, mielőtt meghalt, míg a fogászati ​​röntgensugarak lehetőséget nyújtanak az arcsérülések vagy jelentős bomlás által érintett szervek azonosítására. A röntgengépek működtetése mellett a boncolási technikusok vérvizsgálatot végeznek a minták vizsgálatához, méréséhez és méréséhez, valamint az elhunyt ujjlenyomatait.

A boncolási technikus gondoskodik arról, hogy az orvosi vizsgáztatók vagy patológusok mindent megköveteljenek a boncoláshoz. Az asszisztensek orvosi előzményeket, eszközöket és eszközöket szereznek meg a boncoláshoz, fotózni az elhunytat, és győződjön meg arról, hogy a ruhák, kesztyűk és egyéb védőfelszerelések rendelkezésre állnak.

Amint a boncolás megkezdődik, az asszisztens fűrészeket és egyéb eszközöket használhat a test megnyitásához, valamint a szervek eltávolításához és méréséhez az orvosi vizsgáló igazgatójánál. A laboratóriumi elemzésekhez is gyűjt és készít mintát.

Ha gyanú áll fenn, a boncolási technikusnak gondosan meg kell őriznie a bizonyítékokat. A sebeket fel kell jegyezni és dokumentálni fényképekkel vagy videóval. Az asszisztenseknek megfelelő eljárást kell követniük a ruházat és a személyes tárgyak tárolására is, hogy az ujjlenyomatokat és a DNS-t összegyűjthessék és elemezhessék.

Miután a boncolás befejeződött, a boncoló asszisztens bezárja a varratokat a testre, megtisztítja az asztalt és a berendezést, biztosítja, hogy a példányok elérjék a megfelelő laboratóriumokat vagy vizsgálati létesítményeket, frissítéseket rögzítsenek és engedjék fel a testet a temetési otthonba. Személyes vagy ruházatot is kiadhatnak az elhunyt szomszédjainak.

A boncoló asszisztensek a nap nagy részét a lábukra töltik, és képesnek kell lenniük mozgatni és emelni a testeket. A boncoláscsomagban való munka időnként érzelmileg próbálkozhat. Habár lehetetlen, hogy ne reagáljon különösen tragikus halálesetekre, a boncoló asszisztenseknek képesnek kell lenniük az érzelmeik ellenőrzésére.

Oktatás és képzés

A minimális oktatási követelmények a létesítménytől függően eltérőek. Lehet, hogy az ország egyes területein munkát végezhet boncoló asszisztensként, középiskolai diplomával. Más esetekben tanúsítványalapú boncolási technikus program, vagy társult vagy főiskolai végzettség megszerzése egy tudományos nagy vagy halotti tudományban szükséges.

Az új boncolási technikusokat a jelenlegi alkalmazottak mentorálhatják, részt vehetnek a formális képzési programban, vagy az első néhány héten keresztül kaphatnak utasítást az orvosi vizsgáztatóktól vagy patológusoktól.

Fizetés és munkahelyi Outlook

Valójában az átlagos boncolási technikus fizetése 37,249 dollár. A fizetések változhatnak az oktatás, a tapasztalat és az adott ország földrajzi régiójától függően.

Bár a Munkaügyi Statisztikai Hivatal nem nyújt kifejezetten a boncoló asszisztensek számára munkakörülményeket, azt várják, hogy a temetkezési szolgáltatók iránti kereslet 2026-ra 5 százalékkal nő. Mivel a két terület szorosan illeszkedik, elvárható a boncoló asszisztensek iránti igény. ugyanazt a tendenciát követi.