A gyártásvezető munkaköri leírása

Az ipari termelésvezetőként vagy gyártásvezetőként ismert gyártásvezetőként vagy elődművészként ötvözi az üzleti és termelési világot. Biztosítja, hogy a termelési célok a költségvetésen belül maradjanak, segítve a teljes szervezet sikerét. A gyártásért felelős vezetők egy egész üzemet vagy csak egy területet tudnak felelősséggel betölteni.

szerepek

A Foglalkoztatási Információs Hálózat szerint egy gyártásvezető tervezi, irányítja vagy összehangolja a termékek gyártásához szükséges munkákat és erőforrásokat a költség-, minőség- és mennyiségi előírásoknak megfelelően.

$config[code] not found

Industries

Az ipari termelési vezetők a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint 2016-ig lassú vagy mérsékelt csökkenéssel szembesülnek. Az ipari termelési vezetők legfőbb iparága a műanyag termékek gyártásában van. Más, magas foglalkoztatottságú iparágak a vállalatok és vállalkozások vezetése; gépjárműalkatrészek gyártása; nyomtatás és kapcsolódó támogató tevékenységek, valamint navigációs, mérési, elektromedicinális és ellenőrző műszerek gyártása. 2008 májusában a legjobban fizető iparág a tudományos kutatási és fejlesztési szolgáltatásokban volt, amelynek éves átlagkeresete $ 126,130 volt.

Környezet

A BLS szerint a legtöbb feldolgozó előadó megosztja az irodák és a termelési területek közötti időt. A termelési területeken a biztonsági gyakorlatoknak és a védőruházatot kell viselniük. Számos gyártókészülék hosszabb ideig dolgozik, különösen a termelési határidők során. A dolgozók egyharmada hetente több mint 50 órát dolgozik. Néhány munka a hagyományos munkaidőn túl dolgozik, különösen azon az iparágakon, amelyek éjjel-nappal működnek.

Oktatás / Képzés

A BLS szerint nincs szabványos előkészítés. A legtöbb munkáltató a főiskolai végzettséggel rendelkező vállalkozásokat részesíti előnyben az üzleti menedzsmentben, az üzleti adminisztrációban, az ipari mérnöki és ipari technológiákban. A munkáltatók üzleti vagy mérnöki háttérrel rendelkező jelölteket keresnek. Egyes cégek hajlandóak a jól képzett szabadidős diplomások felvételére. Gyakran szükség van a termelési műveletekkel kapcsolatos tapasztalatokra; néhány főiskolai végzettség azonban automatikusan a vezető pozícióba kerül. Néhány menedzsment munkatársa fokozatosan felemelkedik a rangsorban, és akár olyan termelési munkatársakként is elkezdhetett, akik a felügyeleti pozíciók felé haladtak, mielőtt végül kiválasztják őket a menedzsmentre.

Fizetés

A BLS 2008 jelentés szerint az ipari termelési menedzser nemzeti átlag óránkénti díja 43,85 dollár, az átlagbér pedig 91.200 $. A nemzeti éves bérek 50,330 és 140,530 dollár között mozognak.