Termékvezető munkaköri leírása

A termékvezető segít abban, hogy a vállalat növelje a profitszintet a rövid távú és hosszú távú célok elérése érdekében. Tanulmányozza a piacok keresleti tendenciáit, azonosítja a potenciális ügyfeleket, felülvizsgálja a versenytársak kezdeményezéseit és kidolgozza az árképzési stratégiákat

feladatai

A termékvezető figyelemmel kíséri a versenytársak tevékenységét és végrehajtja a marketing megállapodásokat és szerződéseket, amint azt az Orbitz álláshirdetés jelzi. Az üzleti trendeket a belső partnerekkel, például a számviteli, marketing és kutatási részleg munkatársaival is kommunikálja.

$config[code] not found

Eszközök és technológiák

Az Onet Online állásinformációs weboldala szerint a termékvezető gyakran használ személyi számítógépeket és notebookokat a feladatok elvégzése során. Alkalmazhat analitikus szoftvert is, mint például a Minitab.

Munkatevékenység

A termékvezető kommunikál a cégen kívüli emberekkel és kapcsolatot létesít az üzleti partnerekkel, mondta az Onet Online. Kreatívan gondolkodik és döntéseket hoz.

Tudományos követelmények

A munkáltatók azt követelik meg, hogy a pályázóknak főiskolai vagy társulási fokozattal rendelkezzenek a marketing, az üzleti menedzsment vagy a reklám területén, hogy jogosultak legyenek a termékvezetőkre.

Minőségi képességek

A termékvezetőnek kiváló kommunikációs készséggel kell rendelkeznie, mind szóban, mind írásban. Szintén meg kell győződnie arról, hogy képes-e a tevékenységeket összehangolni.

Pénzügyi megfontolások

A karriererőforrás-portál szerint a termékvezetők 2010-től átlagosan 89 000 dolláros fizetést kaptak.