A kapcsolatvezető munkaköri leírása

A kapcsolatvezetői feladatok elsődleges célja a hosszú távú, fenntartható üzleti kapcsolatok kialakítása a vállalati és üzleti egységek vezetőivel. Professzionális szolgáltatási szervezetekben dolgoznak, és az ügyfelek megbízásainak, üzleti fejlesztésének, értékesítésének és tanácsadásának irányításával foglalkoznak.Annak érdekében, hogy a kapcsolatok vezetői hatékonyan végezhessék munkájukat, üzleti hozzáértésnek kell lenniük, és fejlett ismeretekkel kell rendelkezniük a szakmai szolgáltatások értékesítési stratégiáiról. A kapcsolatok kiépítésének és fenntartásának bizonyított szakértelme egy másik értékes munkahelyi készség.

$config[code] not found

Jelentőség

A kapcsolatok vezetői azonosítják és folytatják az üzleti kapcsolatokat a vállalati és üzleti egységek vezetőivel. Új üzleti lehetőségeket teremtenek az ügyfélkapcsolatok révén, ugyanakkor értéket biztosítanak az ügyfeleknek a professzionális szolgáltatási megállapodások és a megoldások értékesítése révén. A kapcsolatok vezetői is stratégiai kapcsolatokat hoznak létre a belső osztályokkal, beleértve az értékesítési, marketing és üzleti fejlesztési csapatokat. Belső és külső kapcsolataikat felhasználva olyan értékesítési stratégiákat és szolgáltatásokat kínálnak, amelyek új lehetőségeket biztosítanak az üzleti és bevételi növekedés számára.

Szakértői betekintés

Mivel a kapcsolatok vezetői gyakran együttműködnek a vezetőség felső szintjeivel, a kiváló interperszonális, kommunikációs és kapcsolatkezelési készségek elengedhetetlenek. A kapcsolatok vezetői képesek a felsővezetőkkel való kapcsolatok kialakítására és kiterjesztésére, mivel őszinte, megbízható és tudják, hogyan kezelik a bizalmas információkat. A legmagasabb etikai normák mellett működnek, miközben megőrzik a fertőző, pozitív hozzáállást. A kapcsolatok vezetői nagyon csiszoltak és kellemesek, és igazi érdeklődést mutatnak az együttműködés, az innováció és a fejlesztés iránt.

Akadémiai és szakmai történelem

A főiskolai végzettség minimális követelménye számos belépő szintű fiókkezelési munka esetében. A magasabb rangú pozíciók, köztük a vezetői munkakörök, számos munkáltató erősen részesíti előnyben a pályázókat az üzleti adminisztráció (MBA) fokozattal. Néhány munkahely a tapasztalatokból szerzett szakértői ismereteket igényel. Például a légiközlekedési ágazatban a kapcsolatfelügyeleti munkahelyek megkövetelhetik a Védelmi Minisztériumhoz kapcsolódó értékesítési tapasztalatokat. Ideális esetben a szakképzett személyek megfelelnek a fokozati követelményeknek, és jelentős szakmai tapasztalattal rendelkeznek az értékesítés és az ügyfélkapcsolat-kezelés területén.

szempontok

A vezetői kapcsolat menedzsment karrierjének érdeklődőinek meg kell szereznie tapasztalataikat az értékesítési iparágban, és értékesítenie kell az értékesítési, tanácsadási, tárgyalási és kapcsolatkezelési készségeket. A legfrissebb főiskolai diplomások pályázhatnak a szakmai szolgáltatások értékesítési szervezetei vagy tanácsadó cégek belépő szintű pozícióira a szükséges tapasztalatok megszerzéséhez. Az egyéneknek olyan lehetőségekre kell összpontosítaniuk, ahol megtanulhatják, hogyan javasolhatnak és tárgyalhatnak a szolgáltatási szintre vonatkozó megállapodásokat, közelítenek az ügyletekhez és bemutassák az ügyfeleket.

Nyereség potenciál

A vezetői kapcsolat menedzsment karrierje kitűnő lehetőségeket kínál sok pénzt keresni. Az ügyfélkapcsolati menedzsereknek lehetőségük van magasabb jövedelmek generálására, mint az Egyesült Államok felső vezetői. 2009 novemberében a CNN Money becslése szerint az Egyesült Államokban tapasztalt kapcsolatkezelők számára éves átlagbér 94,500 dollár volt. A kapcsolatok vezetői a fizetési skála legmagasabb szintjén 174 000 dollárt fizettek.